-
Miben rejlik a titkod, hogy hitelesen mutatod be a tinik világát?
Nem tudom, beszélhetünk-e titokról… talán csak az előbb említett figyelem játszik szerepet, valamint, hogy van négy fiatalabb testvérem, meg jó néhány naplóm a saját tinikoromból. Igazából azt gondolom, a tizenévesek minden generációja ugyanazokon az állomásokon megy keresztül, ugyanolyan kételyekkel, problémákkal és feladatokkal szembesül, csupán a díszletek változnak, ezért titok nincs. Mind ugyanabból az anyagból vagyunk.
-
Merítesz ötleteket a saját élményekből?
Persze, másképp nem is lehetne: igaz, hogy az író egyfolytában monitoroz, de a legfőbb forrása mégis saját maga. A D.A.C. főszereplője, Flóra amúgy is sok mindenben hasonlít rám, például ő is iszonyúan sokat agyal, és iszonyúan sokszor használja azt a szót, hogy iszonyúan. (nevet) Minden szereplőm egy kicsit én vagyok, szerintem ettől nem lehet elvonatkoztatni, hiszen az én agyamban formálódtak meg.
-
Vannak tini előolvasóid, akiknek megmutatod a készülő könyvedet?
Nem jellemző. Amúgy is alapvetően intuitív szerző vagyok, inkább a megérzéseimre hagyatkozom, mint véleményekre vagy tapasztalatokra, de persze minden pozitív és negatív kritikát örömmel fogadok, és ha találok benne igazságot, megfontolom. Az olvasók a közösségi oldalakon és a blogokon szoktak üzenni, ez mindig eljut hozzám, szóval írjatok bátran!
-
Egyből ifjúsági regénnyel kezdted, vagy jelent meg más témában is munkád?
Nemhogy nem kezdtem egyből azzal, de két évvel ezelőttig eszembe se jutott ifjúságit írni. Ha a Manó Könyvek Kiadó nem hisz bennem annyira, talán bele sem kezdtem volna. Egyébként versekkel indultam, de szerencsére hamar áttértem a prózára és a drámára, ezek sokkal inkább nekem valók. Jelenleg a D.A.C. mellett novellákat írok, amik irodalmi folyóiratokban jelennek meg, például az Élet és Irodalomban, vagy legutóbb a Tempevölgyben. Ez nagyon más világ, de szintén az enyém.
-
Mi tartasz alapműnek ebben a kategóriában?
Az ifjúságiban? A Kisdarázs-t, ami egyben az egyik kedvenc könyvem is. Egy Viviane Villamont nevű francia író írta, és egy cserfes kislányról szól, akit a szülei válásának idejére bedugnak egy apácák vezette iskolába. Viviane – a kis hősnőt ugyanúgy hívják, mint az írót, ez a regény is részben önéletrajzi – cserfes, nagyszájú és óriási képzelőereje van, amit a környezete folyton próbál megtörni… nem árulom el, sikerül-e, csak annyit, hogy én részben ebből a könyvből tanultam meg, milyen erős dolog a remény és a hit.
-
Íráson kívül mivel foglalkozol?
Írok. (nevet) Több glossy magazinnak is dolgozom (a Cosmopolitannek és a Wellness Magazinnak), ezen kívül most életemben először fordítani is fogok, ennek az eredménye ősszel jelenik majd meg szintén a Manó Könyveknél, de többet egyelőre nem mondanék. Csak annyit, hogy nagyon izgalmas kihívás!
-
Mit üzensz az olvasóidnak?
Hogy olvassatok sokat, mert bár a könyvek látszólag nem oldanak meg semmit, néha azért mégis, ha pedig nem, legalább addig se pörgünk a problémáinkon. (nevet) És még azt, hogy legyenek álmaitok, törjetek feléjük, és ne hagyjátok magatokat eltántorítani, mert aki mindig visszamászik az ablakon, az előtt előbb vagy utóbb szélesre tárják az ajtót is!
Forrás: motivalodok.hu
|