cassyblacksmith.wordpress.com
Már rögtön az első oldalaknál lehetett látni, hogy ez kicsit másfelé megy el mint az előző. Hiszen kaptunk egy újabb szemszöget. Helló Mr. Tobias Eaton! Végre megtudtuk, hogy mi bujkál Négyes fejében. A váltott szemszögek sokat javítottak a történeten, rengeteg olyan részt kaptunk, ami kiegészítette egymást, jó volt olvasni ezúttal nemcsak Tris szemszögéből, de rengeteg eddig elvarratlan szál magyarázatát kaptunk meg Négyestől. Azt hiszem, talán ez az egyik ok, amiért jobban tetszett mint az előző.
Az első oldalakon az is rögtön kiderül, hogy mitől lesz ez más, mint a többi, hiszen már nem a megszokott városban fog játszódni, ahol rengeteg ember elpusztult és az egész társadalom összeomlott, hanem Tris néhány társával feltérképezi az eddig ismeretlen falon túli világot. Tris világában eddig minden gyereknek azt tanították a szülei, hogy a fal védelmi célt szolgált, de tulajdonképpen nincs már odakint semmi a romokon kívül. Viszont a második rész végén egy titkos felvételből kiderül, (Tris egyik ősétől, aki az Edith Prior nevet kapta), hogy a falon túl igenis létezik egy másik világ, és hogy nem véletlenül élnek az egykori Chicago területén az emberek elzárva.
Tris tudja, hogy nem lenne képes ilyen tudatlanságban a városban élni, miközben Evelyn megpróbálja még kézben tartani az életben maradt emberek csoportját, ezért több társával, Tobias-szal és Calebbel elindul, hogy kiderítse, mi van a falon túl. Persze ez nem megy simán, mert idő közben alakulni kezd egy másik csoport, akik Hűségeseknek nevezik magukat, és szeretnék visszaállítani a csoportrendszert. Tris sok társa elesik, míg a falon kívülre érnek, ahol megjelenik egy Amar nevű alak, aki korábban Tobias kiképzője volt, és akiről a fiú úgy hitte, hogy halott.
Amar elviszi Triséket a Genetikai Jóléti Hivatalba, abba a központba, ahol irányították és felügyelték a falakon belüli világot. Kiderül, hogy egész végig figyelték őket, és hogy nekik köszönhetőek azok a vívmányok, szérumok, amiket például a beavatások vagy a vizsgák során használnak. Sőt, nem csak a korábban Chicagonak nevezett város az egyetlen, hanem számos más nagyváros környékén is létesült ilyen “minitársadalom”.
Amar elviszi őket a Hivatal vezetőjéhez, Davidhez (aki többek között ismerte Tris édesanyját is), hogy elmagyarázza nekik, pontosan mi is húzódik meg az egész “városos kalamajka” mögött. Innen jött az igazán izgalmas rész, és nem is akarom lelőni a poént, mert akkor nem izgulhatnátok végig, ahogy én tettem.
A lényeg, hogy teljesen más lesz a vége, mint amire számít az ember, kapunk egy hatalmas csattanót, és kiderül, hogy az eddig általunk ismert világ nem az, aminek látszik! Koránt sem számítottam volna, hogy ekkora oltári csattanót kapunk a végére, mikor még a Beavatottat olvastam. Ez teljesen húúúúú érzés volt. Annyit elárulok, hogy a Hűséges nagyon beszélő cím, nem csak egy jelentése van. No, de elég ennyi spoiler.
Azt sajnáltam, hogy a vége mégsem az lett, mint amire vártam. Nagyon erős, brutális és szomorú a vége. Sokat tomboltam miatta egymagamban. Szörnyen mérges lettem az írónőre, még meg is fogadtam, hogy soha többet nem fogok tőle elolvasni más könyvet. De aztán, hogy hagytam magamban érlelődni a gondolatokat, rengetegszer megvitattam magammal, és mostanra rájöttem, hogy ennek így kellett lennie. Mindenképpen olvassátok el, akkor megértitek!
|