Anyanyelvi fejlesztés: Ubukubu zűrkalandjai sorozat
2018.09.30. 11:42
5-7 éveseknek
Olvasásfejlesztés mesébe rejtve
Írta: Jeneiné Porzsolt Anna
Illusztrálta: Nick-Vékony Andrea
Kiadó: Naprafogó
Az Ubukubu zűrkalandjai egy különleges meseregény-sorozat, amely az iskolába készülő vagy olvasási nehézségekkel küzdő gyerekek számára lehet nagyon hasznos: az izgalmas történetbe ágyazott feladatokkal ők maguk is részt vehetnek a kalandban, közben pedig észrevétlenül fejlődnek az olvasáshoz szükséges készségeik is.
2017 őszén jelent meg az Ubukubu zűrkalandjai-sorozat első része, ahol a kockafiú új barátokat szerzett, és együtt sikerült meggyőzniük a rettegett Űrszörnyűt arról, hogy mindenkinek, így neki is van különleges képessége.
|
A segítségükre induló hadak egyik vezére, Gömbvillám azonban eltűnt út közben, ezért Ubukubu, Memó, Pilla és Számtalan Szárnyú elindulnak, hogy megkeressék őt az utolsó helyen, ahol látták: a Labirintusbolygón.
Azonban ennek a bolygónak nem véletlenül van rossz híre galaxis-szerte, ugyanis aki egyszer bemerészkedik a bolygó útvesztőibe, többé nem kerül ki onnan...
Szerencsére egy vidám kis nép, a világűrgék pont ezen a bolygón telepedtek le, így a barátok segítséget kapnak a tájékozódáshoz, ám hamar rá kell döbbenniük, hogy a küldetés sokkal bonyolultabb annál, mint gondolták: gonosszá változott feltalálók, varázsmedálok és átváltoztatott világűrgék között kell megtalálniuk az igazságot, hogy hazajuttassák Gömbvillámot... és saját magukat.
A sorozat az iskolakezdés és az első iskolai évek során felmerülő, általában problémás részterületek fejlesztésében segít az 5-8 éves gyerekeknek: az érdekes meseregénybe olyan próbáknak nevezett feladatokat ágyaz, amelyek fejlesztik az adott részterületet (legyen ez a figyelem, koncentráció vagy a térbeli tájékozódás képessége), így a gyerekek észrevétlenül gyakorolnak, fejlődnek. A kötet betűtípusa úgy lett kiválasztva, hogy segítse az olvasási nehézségekkel küzdő gyerekek önálló olvasását.
A sorozat ideális óvodások és kisiskolások számára olvasás-előkészítéshez, illetve az olvasási képességek fejlesztéséhez.
|

|