Terka a piacon
 Terka egy cserfes, négyéves kislány. Önálló véleménye van mindenről, szüntelenül kérdez, és más szemmel nézi a világot, mint a felnőttek. Viszont nem rajong a zöldségekért.
Terka anyukájának azonban remek ötlete támad: szövetkezik Karcsi bácsival, a pocakos piaci árussal, aki segít Terkának megismerni a zöldségek valódi egyéniségét.
Izgalmas kaland vár a kislányra és újdonsült barátaira.

Tarts Terkával, és derítsétek ki, vajon hogy végződik Spenót és Sóska csínytevése!
,,Megjött Terka! De ki ez a Terka? Nézd, első útja a piacra vezet. Mi a csuda történhet a piacon? Hallgasd meg a mesét a nagy zöldborsómentésről, és Terka máris a barátod lesz." (Marék Veronika)
Terka első kalandja a piacra vezet, ahol egy pocakos zöldséges bácsi meseivel elevendenek meg zöldségeknek: a nevesített, komoly jellemzéssel bemutatott növények szabadítási kalandja, a „nagy zöldborsómentés” az első kötet történése.
Sok szülőnek okoz gondot, hogy gyermeke nem eszik rendesen, válogat, nem szereti a zöldségféléket, főzelékeket. Terka édesanyja ennek orvoslására egy kis cselt eszelt ki és elvitte Terkát a piacra.

Hohol Ancsa és Boris Juli (maguk is édesanyák) pedig még nagyobb cselt eszeltek ki: a piaci látogatást mesébe foglalták. Terka a piacon szoros ismeretségbe kerül a zöldségekkel, sőt egy közös nagy akciót is lebonyolítanak. Ettől kezdve Terka még repetát is kér a főzelékből.
Terka és a varázscsizma
 A második, varázscsizmás történet elsősorban egy kedvenc gumicsizma és egy születésnapi zsúr körül bonyolódik: láthatatlan(nak szánt) megtanítandó tartalomként az évszakok és az adekvát öltözködés bemutatásával.
Ha a direkt didaxis visszatetsző is, a nyelvi megformálás pedig még maga is éretlen, a cselekménybonyolítás szintje a főhős életkorával egyidős célkorosztálynak tökéletesen adekvát (pl. a nyári zivatar miatti kapkodásban anya éppen csak az emeletes születésnapi tortát felejti kinn az udvaron – így Terkának van lehetősége megmenteni ezt a békás esernyőjével).

Emellett Terka tagadhatatlanul kedves figura, hatalmas fejével, pipaszár végtagjaival, fülig érő szájával igazi anti-Barbie: inkább gyerek, mintsem kislány. (Ez a potenciális olvasótábor mérete szempontjából külön erénye a könyvnek.)

Terka, a Világutazó
 A harmadik részben két új lány érkezik az óvódába, akik nemcsak ikrek, hanem barna börüek is. Terkának már is sorakoznak a fejében a kérdések: miért egyformák, miért barna a börük, tudnak-e magyarul?
A délutáni alvás elött az óvó néni elöveszi az atlaszt, és arról mesél, hogy a földön sokféle ember él. Terka álmában aztán ellátogat az ikrekkel a világ különbözö országaiba.
Ez a könyv kiválóan használható az óvodában, hiszen a segítségével elbeszélgethetünk a gyerekekkel arról, hogy sokféle gyerek él a különféle földrészeken.


Terka és a mandulakaland
 Mint ahogy a címből sejthető, ezúttal „egy rövid, de annál izgalmasabb” kórházi tartózkodás (operáció, kezelés) vár rá.
„A kislány ugyan kénytelen megválni a mandulájától, cserébe viszont számtalan új élménnyel lesz gazdagabb.”
A bacikkal és vírusokkal való szoros találkozásnak senki emberfia nem örül, de ez a könyv is segít a kicsiknek megismerni bizonyos betegségek okát, kórokozóját, természetét, és oldja az ezzel járó esetleges feszültséget.
Terka és Gyurmuki a városban
Gondoltátok volna, hogy egy ilyen kislány unatkozni is szokott?
Pedig ez a történet pontosan így indul. De szerencsére Terka gyorsan feltalálja magát, és nyakába veszi a nyüzsgő várost.
Újdonsült barátjával, Gyurmukival együtt igazi móka villamosra vagy éppen buszra ülni.
De vajon mindketten épségben hazaérnek?
Terka és a világgá ment játék
Terkar régóta álmodozik egy szőke hercegnő babáról, de helyette a szüleitől barna hajú kertészlányt kap. Csalódottságában elhajítja az ajándékát, amit másnapra persze meg is bán. De addigra már késő, a babának nyoma vész.
Terka legjobb barátjával, Ottóval indul a keresésére. Csatlakozik hozzájuk néhány érdekes útitárs, és a nap végére talán az elkóborolt kertészlány is előkerül…

|