OLVASÓVÁ NEVELÉS
OLVASÓVÁ NEVELÉS
//olvasovanevels.gportal.hu/portal/olvasovanevels/image/gallery/1456267852_20.jpg

Az év gyerekkönyve díj

 

KÖNYVAJÁNLÓ

Az évtized legizgalmasabb gyerekkönyvei - 4. rész
 
 
 
 
VÁR A KÖNYVTÁR

 

 
- Olvasóterem

 

 
KLASSZIKUS GŰJTEMÉNYEK

 

 
MESE-UNIVERZUMOK

2-10 éveseknek

Kamaszoknak

 
 
IRODALOM ÉS FILM

►Gyermek- és ifjúsági irodalom

►A varázslatos iskolabusz

►Bábfilmklasszikusok

►Klasszikus rajzfilmek

►Diafilm-mesék

 

 
Olvasóvá válás



Folyamata 

Az alapozás szakaszai 

A kiadvány célja

 
Az olvasóvá nevelés megalapozása

Kézikönyv tartalma

 
- CD-módszertár
 
Bemutatkozó

Pedagógiai tevékenység

- Bemutatkozó

 
 
DIGITÁLIS KÖNYVTÁR
 
- Ajánlók

Digitális irodalom

Gyűjtemények

 
- Gyermekújság
 
- Online újság

Könyv és Nevelés

 
BABA-MAMA KLUB
 
- Foglalkoztató

ÖSSZES FOGLALKOZÁS >>

  1. Animációs népi mondókák   
  2. Animációs népi dalok
  3. Animációs versek 
  4. Megzenésített versek
 
GYERMEKEKNEK
 
Gyermekkönyvek kiadói
 
Gyermekirodalom
 
Mesés oldalak
 
TEMATIKUS OLDALAK
 
-Szülők oldalai
 
Pedagógusoknak
 
A MÉDIA VILÁGA
 
-Digitális nemzedék

KONFERENCIÁK (2012-2016)

DIGITÁLIS PEDAGÓGUS KONFERENCIÁK (2012-2015)

 
-Médiatanulmányok
 
-A TV-nézésről
 
--Hatásai

MÉDIAHATÁS TANULMÁNYOK  

 

-A kisgyerek és a tévé
--Óvodás korban
--Kisiskolás korban
--Iskolás korig
--Serdülő korig
-Az „elektromos babysvitter”
--A tévés erőszak hatáselmélete
--A Tv hatásairól
--Az állandóan szóló hatása
--Családi étkezés és Tv
-Egészségkárosító hatásai

 

 
-Médiatudatosság

TANULMÁNYOK

-A gyerekek és a média viszonya

-Miért is ne tévézzen a gyerek?

-Médiaértés és médiafogyasztás

-A médiatudatosság főbb ismérvei

-A tudatos tévénézés

 
HETI-NAPI LÁTOGATÓK

 
OLVASÓI NAPTÁR
2024. Január
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
<<   >>
 
VARÁZSMESÉK MESEKUCKÓJA
VARÁZSMESÉK MESEKUCKÓJA : Tavaszi tündérmese

Tavaszi tündérmese

Hárs László  2017.03.31. 14:03

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy egészen kicsi királyfi. Apja, a jó öreg király minden áldott reggel jókor felkelt, megmosdott, és illendően felöltözött. Azután a királyi palást zsebébe süllyesztett egy karéj kenyeret meg egy darab szalonnát, és útnak indult.
 
A jó királyné még korábban kelt. Alig hajnalodott, amikor királyi nyoszolyája mellett szapora hangon megszólalt az ébresztőóra. Akkor felserkent, és király urának mentéjére felvarrta a leszakadt gombot, megfoltozta királyi palástját, s kikefélte szürke posztóból készült koronáját. Azután elkészítette a reggelit, és ő is elindult.

 

A kicsi kis királyfi ilyenkor teljesen magára maradt. Nyitva állt előtte az egész szoba-konyhás birodalom…

Az öreg király ezalatt felült sárga villamoshintójára, s hipp-hopp, ott legyek, ahol akarok, elutazott a hetedhét országon is túlra. Idegen birodalomba, ahol már nem ő volt a király. Ott levetette palástját meg koronáját, szürke zubbonyt öltött, jó olajosat, és napestig egy nagy, fekete esztergapad mellett állt. Csak délben pihent meg egy keveset, akkor elköltötte királyi ebédjét, a kenyeret meg a szalonnát.

Felesége, a jó királyné is sárga villamoshintóra ült – rengeteg ilyen hintajuk volt –, és ugyancsak elutazott, mégpedig a csatatérre. Olyan csatatér volt az, ahol a piszok, a por, a szenny ellen hadakozott: jobbjában királyi pálcával, a seprűvel, baljában varázskendőjével, a portörlő ronggyal.

A kicsi királyfi meg odahaza ügyelt a birodalom rendjére. Konyhazsámolyát gyakran odavitte a csikótűzhely mellé, illedelmesen letelepedett, és belenézett a szép piros tűzbe. A tűz volt a királyi család leghűségesebb szolgája. Ő főzte meg a reggelit, az ebédet meg a vacsorát. Ő melengette hideg téli napokon a királyi családot. És azonkívül kedves, duruzsoló meséket mondott a magányos kis királyfinak. Szép piros virágokról mesélt a leggyakrabban. De mondott mesét a napsugárról is, amely lángolóbb a leghatalmasabb tűznél. És volt egy meséje, amely a ragyogó, tündökletes Fénytündérről szólt, kinek csodás hatalma van fán és virágon, emberen és állaton. Még a gonosz, sötét tündér is tart tőle, aki hónapok óta fekete felhőket hömpölyögtet az égen a királyi birodalom fölött. Azért dereng mindenfelé állandó félhomály, a süvöltve tekergő jeges szél dermedtre csípi az orrot meg a fület, a villanylámpást pedig már délben meg kell gyújtani...

Hanem most kopogtak valahol. Talán az ajtón, talán az ablakon. Ám a kis királyfi nem kelt fel trónszék zsámolyáról. Elsőbben azért, mert anyja meghagyta neki, hogy távollétükben ki ne nyissa senkinek a birodalom kapuját. De meg azért sem, mert tudta, hogy itt nincs valami rendjén. Ha rendjén volna, akkor nem kopogtatnának, hanem csöngetnének. Ezért hát még közelebb húzódott a tűzhöz, és remegő hangon kérdezte:

– Ki az?

– Én vagyok itt, a tündér – mondta egy finom kis hangocska. – Nyiss ablakot, bocsáss be!
A kis királyfi azonban nem feledkezett meg a sötét tündérről.

– Egy cseppet se félek tőled – mondta nagy bátran, pedig egy cseppet azért félt. – Eredj innen, te sötét tündér!

– A sötét tündér elfutott – mondta a csilingelő hangocska. – Sikerült legyőznöm, s ezzel feloldoztalak a varázslat alól. Én a Fénytündér vagyok.

– Ne félj tőle, kis gazdám – pattogott ekkor a tűz, a hűséges szolga. – Szegről-végről rokonok is vagyunk. Nyugodtan beengedheted!

A kicsi királyfi odavitte hát az ablakhoz a zsámolyt, felállt rá, és kitárta az ablakot. A konyha egyszerre megtelt napfénnyel, édes illattal meg madárcsicsergéssel. Kinézett, s hát látta, hogy az utak aranyszínben csillognak, az ágakon apró, zöld rügyek pattognak, csak éppen a tündért nem látta sehol.

– Hol vagy, Fénytündér? – kérdezte.

– Hát nem látsz? – kérdezte a Fénytündér. Nem is igazi szóval kérdezte, csak napsugárral, meg rügyekkel, meg friss, üde levegővel. – Itt vagyok a konyhában, künn vagyok az utcán, ott vagyok mindenütt. Hát még mindig nem látsz?

És a kis királyfi egyszeriben csak meglátta őt! A Fénytündér ott integetett a kék égen, ott mosolygott a háztetők pirosló cserepei között. Könnyű ujjával a kicsi királyfi haját borzolgatta, s illatával úgy megbirizgálta az orrát, hogy tüsszentenie kellett egyszer, kétszer, háromszor.

És akkor kulcs fordult a zárban, hazatért a jó öreg király és a királyné.

A kicsi kis királyfi meg elébük futott, és boldogan kiáltotta:

– Édesanyám! Édesapám! Vége a gonosz varázslatnak! A sötét tündért legyőzte a Fénytündér!

– Tudom, kisfiam – mondta az öreg király. – Holnap elmegyünk a ligetbe sétálni. Mert végre tavasz van.

 

 

 

 
OLVASÓVÁ NEVELÉS

 

 
MONDÓKA- ÉS VERSGYŰJTEMÉNY
  1. Népi mondókák 
  2. Kortárs mondókák 
  3. Gyerekversek
 
VIZUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ
 
GYERMEKTÉMÁK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I. ÉLETKORI SZAKASZ
CSECSEMŐ-, KISGYERMEK- ÉS KISÓVODÁSKOR (0-4)

Mondókák

 
    Babakönyv

2/ KISGYERMEKEKKOR (1-3)

Mondókázó-Verselgető 

Babakönyv lapozók 

 Interaktív fejlesztő lapozók

3/ 'MI EZ' KORSZAK (3-4)

Játékos ismeretszerzés
 
 
II. ÉLETKORI SZAKASZ
ÓVODÁSKOR (4-7)

 

 
ÓVODÁBÓL ISKOLÁBA

 
III. ÉLETKORI SZAKASZ
KISISKOLÁS KORSZAK
 
 

I. BEVEZETŐ SZAKASZ
(1-2. évf.)

ISMERETTERJESZTŐ (6-8)


II. ALAPOZÓ SZAKASZ
(3-4. évf.)

REGÉNY

  SOROZATOK

ISMERETTERJESZTŐ (8-10)

 
IV. ÉLETKORI SZAKASZ

KISKAMASZKOR (9-12)

  1. Klasszikus és kortárs ifjúsági irodalom
  2. Meseregény
  3. Mondák - legendák - civilizációk
  4. Vissza a múltba - regényes történelem
 
V. ÉLETKORI SZAKASZ
KAMASZKOR

CSAK KAMASZOKNAK (klasszikus-kortárs)

 
- Könyvajánló témánként
 
OLVASÁSI SZOKÁSOK

„Nekik való szövegekkel kellene szíven-lelken trafálni a gyerekeket

 
AZ ÉV GYERMEKKÖNYVE

ibbylogo

<<2019 - 1989>>

 
OLVASNI JÓ-OLVASS TÖBBET!-2014
 
OLVASNI JÓ!-2012

Ajánlott könyvek:

 
TERMÉSZETFILM

Természetfilmek

 
ÁTLAGNÉZETTSÉG
Indulás: 2008-11-01
 
BEJELENTKEZÉS
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints