Első-második osztálybanaz olvasási technika elsajátításával küszködő gyerek szívesen nyúl óvodáskora meséihez, mert a szöveg ismerete átsegíti kezdeti nehézségein.
Nyolc-tíz éves korban jelenik meg az irodalmi érdeklődés. A tündérmesék fokozatosan kiszorulnak, népszerűbbek lesznek a régi és mai gyerekek életéről szóló, valós mesék, ugyanakkor szívesen olvas valódi állatokról szóló történeteket. Ez az a kor, amikor nem tűr el semmilyen varázslatos elemet, és lenézi a „kicsiknek” való tündérmeséket." (Kádár Annamária - pszichológus)
A rovatban több mint 600 felolvasásra ajánlott mese és meseregény ismertetőjét olvashatjuk, melyek folyamatosan bűvülnek az új kiadványokkal.
A több száz meseregény a téma szerintis böngészhető, az itt olvasható, dőlt betűvel jelzett címek az adatbázisban nyílnak meg.
Áhítattal, mert a mese a királyoknál is hatalmasabb. Örök életű."
(Kányádi S.: A mesék meséje)
Az adatbázisban közel 900 klasszikus és kortárs, antikvár és új megjelenésű, rövidebb és hosszabb, gyerekirodalmi és gyógyító mesegyűjteményből válogathatunk kétéves kortól a kiskamaszokig. A könyvismertetők mellett interjúkat, recenziókat és olvasói véleményeket, valamint - a legtöbb kötetnél - meséket is olvashatunk.
A könyveket böngészhetjük betűrendes mutatóban és életkor szerint is, melyekből linkek segítségével jutunk vissza az adott korcsoporthoz, illetve a betűrendes mutatóhoz:
(1) A bagoly, aki félt a sötétben (2) A tyúk, aki soha nem adta fel (3) A gorilla, aki olyan akart lenni, mint az apukája (4) A földimalac, aki semmiben sem volt biztos (5) A pingvin, aki mindenre kíváncsi volt (6) A cica, aki haza akart menni
ÉLETRAJZI SOROZAT (1) A fiú, aki imádta a matekot (2) A lány, aki orvos akart lenni (3) A fiú, akit elvarázsolt a zene (4) A lány, aki csillagász akart lenni 5) A fiú, aki Varjúvárról álmodott