Hanga Réka illusztrációi varázslatos és sejtelmes mesevilágot teremtett a történethez. Bájos, kedves, légies alakjai, nyugodt, sokféle pasztell színei, valamiféle időtlenséget hordoznak. A szöveg és a rajzok nemcsak kiegészítik egymást, de érzékenyen reagálnak egymásra, harmóniában állnak egymással.
2. ATI REPÜLNI TANUL
Hanga Réka illusztrációi talán egy árnyalattal melankolikusabbak maguknál a meséknél, a barátságos, meleg színek, a kompozíciók, nézőpontok ráérős váltogatása azonban így is nagyszerű összhangban van a szöveg békebeli időtlenségével.
Mindkét könyvből a repülős-felülnézetes képek a legemlékezetesebbek. Nem véletlen, hogy felfigyelünk ezekre a térélményt adó oldalakra, mert ezeknél tárgyiasul az, ami a többi képnél is alapvető élmény: a tér. Az illusztráció nagy érdeme, hogy teret ad a szövegnek (és ebben segíti, hogy a kiadó – nagyon helyesen – egy elég nagy formátum mellett döntött), így van helye és ideje a történetnek arra, hogy békésen folydogáljon.
3. ATI A TÜKÖR ELŐTT
„Amit látunk, az nem biztos, hogy van, és ez fordítva is igaz:
nem mindent látunk, ami létezik.”.
A tükör mögött lehet élet, de lehet halál is, a tükörkép nem csak az énnek a képe, hanem a másiknak is, aki továbbél bennünk, történeteknek, amik átfutnak az egyénen, és továbbszaladnak a jövőbe.
Csodálatosan átélhető mindez Hanga Réka illusztrációival. Képekben közvetíti az érzelmeket a szereplők arcábrázolásában, ami a szemekből, arcmimikából kiolvasható.
Hanga Réka illusztráció vágyott gyerekkorunk bensőséges, mesébe illő tereibe vezet vissza.
|