Hogyan győztem le a szekálómat?
6-8 éveseknek
"A kortárs zaklatás témája sokakat érint. Felszabadító érzés, amikor rájövünk, nem vagyunk egyedül a bánatunkkal és a kiszolgáltatottságunkkal. A könyv egy hétköznapi, valós történetet mesél el. Pontosan fogalmazott üzeneteit olvasva tudatosulhat bennünk, hogy nem a mi hibánk, ami történik, fontos segítséget kérnünk, és lehet kiút a helyzetből. A képek ugyanolyan pontosan vezetnek végig ezen a gondolatsoron, mint maga a szöveg. Mintha egy gyerek naplóját olvasnánk, úgy adják vissza a történteket és az átélt érzéseket. A könyv a szülőket is megszólítja, számukra épp annyira felszabadító érzés lehet felismerni és megérteni gyermekük szenvedését, elindulni feléjük, hogy közösen győzzék le a rettegés szörnyetegét, ami sokszor a sajátjuké is."
"Tetszett a könyv, összefoglalja röviden, hogyan lehet jól kezelni a szekálót. Szépek a képek. Amire sokáig emlékezni fogok, hogy a kislánynak, hogy sikerült legyőznie a szekálót. A történet tömören összefoglalja, hogy győzzük le a nehézségeket. Segít abban, hogy hasonló helyzetben hogyan kell megoldani a problémákat és kihez lehet fordulni. A könyvet 6-8 éveseknek ajánlom."
|
Írta: Niels van Hove
Illusztrálta: JULIANNE ENGELHARDT
Fordította: Károlyi Juli
Kiadó: KULCSLYUK KIADÓ, 2020. március 30.
Oldalszám: 40
Alice kedves és vidám kislány, mégis valami rossz történik vele. Az iskolában szekálni kezdi valaki, akiről addig azt hitte, hogy a barátja.
Alice egyre szomorúbb és magányosabb lesz, megrendül az önbizalma, már nem is akar kimozdulni otthonról. Végül elmondja az anyukájának, mi bántja, és közösen kitalálják, hogyan védje meg magát a szekálótól.
Miután ez sikerül, Alice újra szeretetreméltónak, erősnek és magabiztosnak érzi magát, így visszatér a barátai közé. Történetével pedig másoknak is segít abban, hogy hasonló helyzetben ki tudjanak állni magukért, ahogy ő is tette.
A kortárs zaklatás egyre kiterjedtebb jelenség szerte a világon, így Magyarországon is. Nagyok sok gyermek szenved szóbeli, érzelmi, fizikai vagy online bántalmazástól, kiközösítéstől - és az esetek jelentős részében magukra maradnak a problémájukkal, nem kérnek/kapnak segítséget. Pedig ilyenkor az a legfontosabb, hogy beszélni tudjanak a történtekről egy olyan felnőttel, akiben megbíznak, a szülő és pedagógus pedig észrevegye rajtuk a megfélemlítésről, bántalmazásról árulkodó jeleket.
Ez a könyv segít szóba állni a gyerekkel erről a nehéz témáról. Bár a történet megoldása természetesen nem alkalmazható minden helyzetben, hiszen a különböző esetek más-más hozzáállást és eszközöket igényelhetnek, a lényeg az, hogy a gyerek jelezze, ha baj van, a szülő és a pedagógus pedig közösen keresse a cselekvés legjobb módjait.
|
|