Százpettyes katicatica
2020.02.25. 04:43
6 éves kortól
Mesék, novellák, kiadatlan írások
Írta: Lázár Ervin
Kiadó: MÓRA KÖNYVKIADÓ
Oldalszám: 96
Megjelenés: 2019. április 19.
Hogyan lehet eljutni az Üveghegy elé?
Mi a soványító palacsinta titka?
Turgudsz irgígy bergeszérgélnirgi?
És vajon létezik százpettyes katica?
Ilyen életbevágóan fontos kérdésekre keresik a választ a kötetben szereplő gyerekek, a sokszor tanácstalan felnőtt pedig mindenre igyekszik hol játékosan, hol halálos komolysággal válaszolni.
Nemzedékek nőttek fel Lázár Ervin meséin, ám a Szegény Dzsoni és Árnika szállóigévé vált párbeszédeit idéző mesenovellák eddig csak a szerző felnőtteknek szóló novellásköteteiben kaptak helyet.
A hiánypótló válogatás három asztalfiókban maradt szöveggel válik teljessé.
-
Mikkamakka és Vacskamati verse a két macskaképű erdőlakó új arcát mutatja meg,
-
az Országmese pedig különleges, kísérletező szöveg, amely néhány hungarikum keletkezésének legendáját idézi meg.
A kötet illusztrátorai: Bódi Katalin, Herbszt László, Kárpáti Tibor, Kismarty-Lechner Zita, Maros Krisztina, Sásdi Laura, Schall Eszter, Tóth Emese.
|
Dávid Ádám
író, a sorozat szerkesztője
Böszörményi Gyula
Kápos fejűek, figyelem!
Olvastuk kisgyerekként és kacagtunk, ámultunk, merengtünk Dömdödöm, Mikkamakka és a többiek kalandjain. Azután kezdtünk lassanként felcseperedni, ám hiába éreztük kamasz fejjel azt, hogy mi már minden fontosat tudunk a világról, Lázár Ervin történetei valahogy mégsem koptak ki a kezünkből, hisz ott volt még szegény Dzsoni és Árnika, Berzsián és Dideki, no meg a Hétfejű Tündér, akiket meg kellett ismernünk, akikkel olyan jól lehetett együtt szomorkodni, félni, nevetni és okosodni. Lehet, hogy a gimiben újságpapírba csomagoltuk őket, nehogy „ciki” legyen a tény, miszerint „még mindig” mesét olvasunk, de azért ott voltak velünk, mint a kisgyermekkor biztonságát, melegét visszavarázsló szelíd csodák.
|
|