Hogyan, mikor, mennyi idő alatt írtad meg az új kötetet?
A Rumini írásával töltött időt nehéz mérni, mert a számítógéphez csak akkor ülök le, amikor nagyjából kirajzolódott a fejemben a történet íve, és megvannak a legfőbb fordulópontok és karakterek. Nem kell mindent előre tudnom, mert írás közben is rengeteg jó ötlet jut eszembe, de a történet elejével és a fontos dramaturgiai pontokkal muszáj tisztában lennem. És ez néha több hónapos munka, anélkül, hogy egyetlen szót is írnék. A Tükör-sziget alapötlete évekkel ezelőtt jutott az eszembe, de nem foglalkoztam vele. Amikor viszont írni kezdtem, a Rumini világ rögtön beszippantott és kitágította magát. Maga az írás rohamtempóban zajlott, körülbelül félév alatt elkészültem. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy minden nap írtam: nyaraltam és utaztam is közben, néha hetekig ki sem nyitottam a laptopot, de a balatoni úszások és a Magas-Tátrában meg az Alpokban tett túrák közben is forgott a fejemben a történet.
Most, hogy befejezted, megint elbúcsúzol egy időre a Szélkirálynő matrózaitól?
Nem, nem. Elképesztő dolog történt írás közben: miközben a Tükör-szigeten játszódó kalandokat írtam, párhuzamosan beindult egy új történet is a fejemben, amit annyira izgalmasnak érzek, hogy képtelen vagyok szabadulni tőle. Iszonyú jó volt írni a Tükör-szigetet, egészen lázba jöttem tőle, és az ott szerzett lendület szinte magától repít tovább. Az új történet egyszerűen nem enged pihenni, meg én sem engedem őt, így alig két héttel a Tükör-sziget befejezése után máris belevágtam a tizedik részbe. A két történet összefügg, a legújabb rész a Tükör-szigetről hazafelé vezető úton kezdődik, nagyjából öt nappal a kalandok után. Régen éreztem ezt az eufóriát írás közben, lassacskán már túl sok is az ötlet, pedig ez most egy meglehetősen hosszú rész lesz, talán az eddigi leghosszabb. A címe is megvan már: Rumini és az elsüllyedt világ. Miközben írom, hatalmas öröm, hogy hamarosan végre kézbe vehetem a Tükör-szigetet. Bevallom, nagyon jó most a bőrömben lenni, bár elég fárasztó is egyben, mert néha még éjjel is felébredek egy új ruminis ötletre.
Eláruljuk az olvasóknak hogy te Sajtos Rozi lettél ebben a kvízben, ez mit jelent neked?
![rozi.jpg](https://www.pagony.hu/resources/images/2u/pt/9g/post_side/rozi.jpg)
Sajtos Rozi nem az én alteregóm, bár kétségtelen, hogy sok mindenben hasonlít rám. De én nem voltam olyan vagány és bátor, mint ő, bár már fiatal koromban is a Ruminihez hasonló, csibész, öntörvényű, de szerethető fiúk tetszettek. És én is imádtam a különös lényeket, emiatt rendeszeresen jártam az unokatesóimmal és tesóimmal állatlesre. Rozi olyan, mintha összegyúrtam volna gyerekkori önmagamat azzal a lánnyal, aki mindig is szeretettem volna lenni. Egyébként nagyon szeretem őt írni, az egyik kedvenc karakterem a sorozatból.
Hogyan harangoznád be Tükör-szigetet magát?
A tükörben rengeteg a játéklehetőség, izgalmas, amikor egyszerre látunk egy tárgyat, személyt és a tükörképét, úgy, hogy lehetetlen eldönteni, melyik az igazi. Tükör-sziget mellett létezik egy tükörkép-sziget is, és eleinte nem lehet tudni, melyik a valódi.
Vagy mi történik, ha életre kel az egyik szereplő tükörképe, aki megszólalásig hasonlít az eredetire, csak éppen egész mások a titkos céljai? Hogy lehet kiválasztani kettejük közül azt, aki hozzánk tartozik?
Az is izgalmas, amikor a tükör nem a felszínt mutatja, hanem azt, ami a mélyben rejtőzik, vagy éppen torzítja a valóságot. Mi az, amit valójában látunk, és mennyit hihetünk belőle?
És mi történik, ha egy másik szereplő szeme az én gondolataimat tükrözi vissza, vagyis ő azt látja, ami a fejemben jár?
A Rumini Tükör-szigeten olyan kalandregény, amiben az eddigiekhez hasonlóan rengeteg kaland és veszedelem vár a szereplőkre, ismeretlen lények bukkannak elő hol barátságos, hol ártó szándékkal, miközben az események trükkös tükrös helyzetek körül bonyolódnak.
|