Fejlesztő könyvek 12-18 hónapos korig
1. Tapintós lapozók
A Tessloff Babilon Kiadó tapizós sorozatát az egészen kicsiknek ajánljuk, már 12 hónapos kortól a kölykök kezébe lehet adni a könyveket, amelyek színes szalaggal vannak összekötve és különböző témákban kínálnak lehetőséget az anyagok fizikai vizsgálatára.
Az Otthon című könyvben farmert, macskát, kanapét, függönyt, banánt, törülközőt és puha takarót simogathatnak a pici ujjak,
a Falu címűben legfőképp állatokat lehet fogdosni, de van egy külön könyv is Állatok címmel, amelyet állatimádó kölyköknek ajánlunk.
A Gyerekszoba értelemszerűen a gyereket körülvevő fogdosható tárgyakat mutatja be.
Mi puha, mi sima, érdes vagy finom felületű?
Izgalmas felfedezőútra hívjuk a kisgyermekeket. Fejlődik a kéz motorikus mozgása, a gyerek képzelőereje.
A Tapintós lapozó sorozat játékos élményt nyújt a kicsi gyerekeknek, miközben megtapintják és simogatják a könyv lapjain megjelenő tárgyakat, játékokat. Minden oldalon más és más tapintó felülettel találkozhatnak. A könyv bezárását a szép kivitelű díszkötő könnyíti meg.
A lapozó izgalmas felfedezőútra hívja a kisgyerekeket. Fejlődik a kéz motorikus mozgása, a gyerek képzelőereje. A könyv serkenti a társas viselkedés fejlődését is. Az életkori sajátosságoknak megfelelő illusztrációkat láthatunk.
2. Ujj-bújócskák
Karafiáth Orsolya kedves versikéi és az ujjunkkal mozgatható bábfigurák kedvet hoznak a játékhoz és tartalmas, szórakoztató perceket kínálnak a gyerekeknek.
A 12 hónapos kisgyerekek már tudatosan és biztonsággal használják végtagjaikat, mozgáskoordinációjuk egyre fejlettebb, kíváncsiságuk élénk, és egyre jobban fejezik ki magukat. Az állatos ujjbújócska az önfeledt játék élményét nyújtja nekik.
A könyvek jól előkészítik a mintha játékok világát. Mindegyik kötetben más-más állattal ismerkedhetnek meg az apróságok.
A bábozás és a kedves versikék a kommunikációs készségüket fejlesztik, miközben játékosan megtanulják a hangutánzó szavakat és a hétköznapi dolgok megnevezéseit. Minden ujjbújócska a problémamegoldás újabb sikerélményét is jelenti.
A könyvek remek szórakozást kínálnak a kicsit idősebb gyerekeknek is, akik már szívesen játszanak el egymásnak vagy a felnőtteknek egy-egy történetet, jelenítenek meg társas helyzeteket.
Fejlesztő könyvek 18-24 hónapos korig
1. ’Nagyszemű’ lapozók
Az első összefüggő történet a baba könyvtárában - minden állatról rövid, 1-2 mondatos ismertetó, illetve vers olvasható.
Vidám, változatos, nagyszemű figurák.
A szemek mozognak, zörögnek.
Részlet-gazdag illusztrációk, egyszerű történet.
Oldalszám/kötet: 12
Kötés: kartonált lapozó
1. Mosó Maci és barátai
Ki néz rád hatalmas szemekkel? Az erdei állatok élete már a legkisebbek érdeklődését is felkelti. Sok a felfedezni való a fák sűrűjében.
2. Búúú Boci és barátai
Béget a csintalan bárány:
„Menjünk túl a kert határán!"
Karámon túl berek, erdő:
ott bújna el a tekergő.
A sorozat további kötetei:
|
3. Állatok a víz mélyén
4. Hobbiállatok
5. Állatkert
6. Mezei álltok
7. Háziállatok
8. Erdei állatok
|
2. ’Tapintós’ felfedezők
Milyen érzés a tehén szőrét simogatni, és milyen a kocamama bőre, sima, érdes vagy puha? Próbáld ki!
A könyvek a tapintáson és vidám illusztrációkon keresztül ad választ a feltett kérdésekre. A valódihoz hasonló anyagú betétek a felfedezés élményét nyújtják. Miközben a kicsik játszva ismerkednek a háziállatokkal, kezük finom-motorikus mozgása és képzelőerejük is fejlődik. Tapintásélmény, játék és tanulás.
A kicsik kezébe jól illik, mert strapabíró, gyűrhetetlen lapokból áll, és a benne található képek szép színesek és kedvesek. Hosszú autóútra, szürke téli napokra is ajánljuk, mert a képek nézegetése és tapintása mellett az állatok hangjainak utánzásával, vagy a róluk szóló dalok, mesék eléneklésével is vidám perceket tölthetnek a picik a szüleikkel.
3. ’Ujjvezető’ lapozó
A kiépített ujjvezetőkön végighaladva a kisgyerek felfedezőútra indulhat, és elkísérheti útján a kicsi kocsit, pillangót. Ezáltal fejlődik a tapintása, finommotorikus mozgása, melyek az írástanulást készítik elő.
A lapozók verses, ritmusos szövegei könnyen válhatnak a legelső versekké a kisgyermek életében. A kis kötet lehetőséget ad az örömre szülőnek-gyereknek egyaránt, hogy együtt mondogathatják, mozoghatják végig az együtt töltött könyvnézegetős időt.
1. Nézd, merre megy a kicsi kocsi!
Kövesd a kicsi kocsit hegyen-völgyön át, nézd a repülőt, a vonatot és a traktort!
Látod, hogyan menti meg a tűzoltó a cicát?
2. Nézd, merre száll a lepke!
Kövesd a lepkét, látogasd meg a nyuszit, a halacskát és a vakondot!
Látod a csigaversenyt? Mit eszik a béka?
Fejlesztő könyvek 24-36 hónapos korig
1. Játékos felfedezők
Egy 24 hónapos gyerek mindent tud, de főleg mindent tudni akar.
A Játékos felfedező minden kötete alkalmat ad a kíváncsiság kielégítésére, a kipróbálás örömére, hiszen minden egyes oldalon kivehető, kihajtogatható - gondolkodást, problémamegoldást és a finommozgást segítő - feladatokat találnak a kétévesek.
A szép és változatos képek alatti mondatok a vidámságon túl a magyar nyelv szépségét, árnyaltságát tanítják. A melléknevek, főnevek, határozószók használatával észrevétlenül tanulnak a gyerekek bővített, pontos mondatokban beszélni, ami ebben a korban alakul ki. (Szomor Éva)
- Formák
- Számok
- Ellentétek
- Színek
2. Cikk-cakk lapozók
Oldalszám: 24
Kötés: spirálozott, keményfedelű
Állatok
A félbevágott oldalak lapozásával mulatságos állatfigurák jöhetnek létre a képeken. Fejlődik a kisgyerek fantáziája, humora. A rajzok derűsek, s interaktív megfigyelésre, mesélésre biztatják a kis olvasókat.
Foglalkozások
A három részre vágott oldalak lapozásakor különös öltözetű embereket láthatunk. Mulatságos figurákat teremthetnek a kis olvasók, ha használják a fantáziájukat. Vidám, egyértelmű rajzok. Fejlődik a kisgyerek megfigyelő- és mesélő készsége.
Nem véletlen, hogy a nyelv- és a beszédfejlődés szabályai szerint az állatok neve, az állathangok utánzása áll a legelső helyen. Az állatok megismerése, közelsége örömet okoz a gyerekeknek.
A Cikk-cakk lapozó sok humoros helyzetet rejt magában azzal, hogy a spirálosan összefűzött színes képeket a gyerekek kedvükre kevergethetik. Fontos, hogy már ebben az életkorban gondozzuk, fejlesszük a humor kifejezését és megértését. (Szomor Éva fejlesztőpedagógus)