Mondókázó: A baba bab: Morzsa kutya
2017.11.23. 03:15
Illuztrálta: Schall Eszter
Kiadó: Betűtészta, 2016
Oldalszám: 18
A baba bab-sorozat második kötetét, a Morzsa kutyát azoknak a babáknak ajánljuk, akik éppen most kezdenek el beszélni. Ám a lapozóban már olyan szövegek is találhatóak, melyek a Babagombóctól egy lépéssel tovább vihetik a mondókázókat.
A második részbe ezért az egykor nagy népszerűségnek örvendő mondókákon túl olyanok kerültek, melyek új távlatokat nyitnak a beszéd tanulásában. Nyulász Péter, a Helka-trilógia szerzője olyan friss mondókákkal és versekkel bővítette könyvét, mint a Festőművősz vagy a Kinyerma.
A baba bab című, dizájntárgynak is beillő lapozó Schall Eszter grafikus és ékszertervező első illusztrációs munkája volt, aki azóta sok szép könyvvel örvendeztette meg a gyerekeket. Az lapozók, akárcsak elődjük, kerekített szélekkel lettek megtervezve, hogy a kicsik is biztonsággal kezükbe vehessék, emellett új és felújított rajzokat tartalmaznak.
|
Csere bogár
Futi-futi-futrinka,
aranyszemű fátyolka.
Szitakötő, hőscincér,
a bodobács mennyit ér?
Kiskatica fogadom,
cserebogár – nem adom!
A kötet verseit a szerző úgy válogatta, hogy a szóalkotás útján éppen elindult gyermekeknek szóljon, ezért a hallgatóság, ha felveszi a versek ritmusát, ismételgeti játékos szókapcsolatait, vagy megtanulja szellemes rímeit, itt már a beszéd egy következő lépcsőfokára léphet.
Akinek egykor tetszett A baba bab, a Morzsa kutya is garantáltan izgalmas könyvélmény lesz, hiszen felbukkannak benne új versek is, melyek (elődeikhez híven) dallamosságuknak és játékosságuknak köszönhetően könnyen megtanulhatóak.
Ám nem csak a sorok buzdítják a legkisebbeket az izgalmas beszédtanulásra, ugyanis az illusztrátor, Schall Eszter illusztrációi között szép számmal találhatunk friss versek ihlette képeket. Ezek mellett a sokak által szeretett régi rajzok sem maradnak el, ám újratervezve, formáiban és színeiben felfrissítve kerültek bele a lapozóba.
|
|