Pásztohy Panka Pitypang és Lili sorozata 2017-ben indult útjára, és 2-7 éves gyerekek tömegei szerették meg az író és illusztrátor történeteit.
Pitypang és Lili-sorozata az ovis korosztály egyik legnagyobb kedvence. Nem telik el nap a boltban, hogy ne hallanék boldog kiáltást, amikor megtalálnak egy újabb részt a boltban, ne látnék Pitypang-plüsst szorongató gyerekeket vagy a játszósarokban kuporgó apróságokat valamelyik rész fölé hajolva.
De Lilit és a kiskutyáját a szülők is szeretik, szívesen mesélik, szeretettel beszélnek róla. Sokat gondolkodtam azon, mi a titka ennek a sorozatnak, miért ennyire töretlen a népszerűsége és hogy lehet, hogy még a kisiskolások is sokszor rajta felejtik a tekintetüket. Az egyik oka nyilván a kiskutya, de ne gondoljuk, hogy a kis olvasókat egy cukin megrajzolt kutyussal meg lehet nyerni!
Ezekben a történetekben mindenki magára ismerhet, hétköznapi eseményeket dolgoznak fel, mégis mindig van bennük valamilyen kis csavar, új információ vagy nézőpont. Eleve az, hogy Pitypang egy befogadott kiskutya, szerintem szuper üzenet. De van olyan része is a sorozatnak, amiben a kicsik a segítő kutyákról tudhatnak meg többet. Az ember és állat közti szeretetről szólnak ezek a mesék elsősorban, ami így a gyerekek életének szerves része lehet majd.
Pitypang és Lili még a Mentsük meg a kiskutyám!-ban ismerték meg egymást, ahol az állatok szeretete és az örökbefogadás menete került előtérbe.
Majd a Szeretem a kiskutyám!-ban már a háziállatok nevelésének nehézségeiről is szó volt, hiszen sok mindent meg kell tanítani egy kiskutyának ahhoz, hogy ne legyen minden nap felfordulás az élet.
A sorozat harmadik része a Gyógyítsd meg a kiskutyám!, ahol Pitypang sérülésén keresztül megismerkednek a kicsik az állategészségüggyel illetve a környezetvédelemre is nagy hangsúly kerül.
A sorozat részei éveken át Aranykönyv-díjban részesültek, ezért tudjuk, hogy rengeteg gyerek kedvencévé vált Pitypang a történetek folyamán, és sokat tanulhatnak a kicsik Lilitől – nemcsak az állatokkal való felelős bánásmódról, de környezetvédelemről, társadalmi felelősségvállalásról és a segítségnyújtás fontosságáról is.
Ezután a Pitypang születésnapjában azzal is találkozhatnak a gyerekek, hogy milyen, amikor egy kutya egyedül érzi magát, és hogyan ismerhetjük fel ennek jeleit, majd a Pitypang a zebránban sétálni indulnak Liliék, és mindent megtesznek, hogy új zebrát adjanak át lakókörnyezetükben, így tanulva arról, hogyan lehetünk lelkiismeretes tagjai közösségünknek.
A 6. könyvben, a Pitypang segítben pedig megismerhették a vakvezető kutyák fontosságát, megtudhatták, milyen képzésen mennek keresztül, hogyan tudják segíteni a vakvezető kutya és a látássérült emberek közlekedését, és kiderül, mit szabad és mit nem szabad tenni az ilyen kutyák közelében.
A 8. részben egy olyan témát vett elő Pásztohy Panka, ami szinte minden család életében előkerül: nem akar aludni a gyerek. El sem tudom mondani, három év alatt hányszor tették fel nekem a kérdést, hogy ilyenkor mégis milyen mese segíthet! Na, például a Jó éjszakát, Pitypang! szerintem biztosan.
A sorozat a 3-4 évesek oldalán is megtalálható, mivel a főszereplő kutyus mellett gazdája, Lili is fontos része a történeteknek.
A sorozat részei:
|