Családi beszélgetőkönyv sorozat (3) Szuper napom lett!
2019.01.24. 14:10
Kiadó: Manó Könyvek, 2016
Oldalszám: 48
"Sziasztok!
Hanka vagyok, és néha kicsit akaratos és morcos. Anyu szerint néha igazi kis duli-fuli. Aztán persze rájövök, hogy felesleges pukkancskodni, minden alakulhat nagyon jól, és lehet szuper a napom. Tudjátok mit nem szabad elfelejteni? Azt, hogy minden napban van valami jó!"
A kötet többek közt a következő kérdésekre keresi a választ:
Családi beszélgetőkönyv sorozat (4) Türelmesek lettünk! A szüleim és én is
2019.01.24. 14:15
Kiadó: Manó Könyvek, 2017
Oldalszám: 48
"Sziasztok!
Bemutatom a családom. Általában vidám és nyugis nálunk az élet. Persze, ha minden úgy alakul, ahogy szeretnénk. Mármint ahogy szerintem jó lenne. Anyu nyilván mindig mást és máshogyan szeretne, és még az apukám és az öcsém is beleszólnak. Nem egyszerű.
Tudtátok, hogy a türelem el tud fogyni, és akkor után kell tölteni?
Családi beszélgetőkönyv sorozat (5) Hiányzol! De addig is jól érzem magam
2018.11.17. 12:53
3-6 éveseknek
Kiadó: Manó Könyvek, 2018
Oldalszám: 48
Sziasztok!
Most elmeséljük nektek, hogy mennyire klassz dolgokat lehet csinálni, ha a szüleitek nélkül vagytok a nagyszülőknél, vagy ha valaki más vigyáz rátok otthon. Ha pedig apa és anya már nem élnek együtt se szomorkodjatok, akkor hol egyikükkel, hol másikukkal lehet közösen szuper napotok. Na, figyeljetek csak!
Hanna, Zsombi és Nóri Ez a családi beszélgetőkönyv segítséget kíván nyújtani abban, hogy a közös olvasás és Pásztohy Panka gyönyörű illusztrációinak nézegetése közben könnyebben induljon el dialógus szülő és gyermeke között arról, miért nem dől össze a világ, ha néha nem a szüleik vigyáznak a gyerekekre - hanem a nagyszülők, vagy egy babysitter. És akkor sem, ha a szülők már nincsenek együtt.
Csiperi, a gombakislány egy viharos éjszakán rosszat álmodik. Szerencsére barátai a segítségére sietnek. Susulykával és Galóca Vilivel útra kelnek, hogy megkeressék Csiperi rossz álmának okozóit. Kalandos útjukon sok meglepetés várja őket.
4-8 éveseknek Átdolgozta és illusztrálta: An Leysen
Kiadó: Scolar
Oldalszám: 48
Megjelenés: 2019. szeptember 11.
Marika és bátyja, Frici imádják a karácsonyt! Drosselmeier bácsi minden évben valami különleges karácsonyi ajándékot hoz nekik. Idén Marika egy fakatonát kap. Egy diótörőt. Frici szerint furcsán néz ki, de Marika csak a diótörő nagy, kedves szemét látja. Éjjel aztán rájön, hogy új barátja sokkal többre képes, mint csak diót törni. Régen bátor katona volt, aki beleszeretett egy igazi hercegnőbe...
Ebben a csodálatos mesekönyvben An Leysen E. T. A. Hoffmann klasszikus karácsonyi meséjét, a Diótörőt öltözteti új köntösbe. A meleg hangulatú képek a rettenetes egérkirály és a varázslatosan szép Cukortündér álomvilágába repítenek minket.
"Van benne királynő, király is,
egy királylány meg egy rivális
egércsalád,
ami mindent mohón befaldos,
s egy egérboszorkány, ki sajnos
elég csalárd.
Mi az a nagy veszély, mi leskel?
S ki az a délceg óramester,
ki színre lép?
Ha nem rosszalkodtok direkte,
elmondom én itt most tinektek
e kis mesét."
Mégis mire gondolhat egy hétköznapi maszk a gyógyszertár polcán?
Talán arra, hogy a sorban álló vásárlók között csak lesz valaki, aki őt választja. Ki is választják, ám sok öröme nem telik az új otthonában és az új gazdájában.
Kimondani is szörnyű, de megtörténik vele minden maszk rémálma: NEM HASZNÁLJÁK!
Pedig mi más lenne egy orvosi maszk életének a célja?
Andrissal, a főszereplő hétéves kisfiúval együtt megismerjük a közeli és távolabbi rokoni kapcsolatokat, rajtuk keresztül
Magyarország és Európa főbb városait, tájegységeit, sok-sok foglalkozást, az ábécé írott és nyomtatott betűit, miközben kibontakozik előttünk egy nagy és szerető család, ahol – Zelk Zoltán híres sorát idézve – együtt lenni jó!
Képes mesekönyv ovisoknak, önálló olvasmány kisiskolásoknak és beszélgetésre ösztönző könyv az egész családnak.
A negyedikre új lakók költöznek. Fini borzasztóan izgatott. Egész nap hallja a dobogást, trappolást és visongást.
„Remélem, vannak gyerekeik” – gondolja.
Ám a lépcsőházban már ott állnak a szomszédok és méltatlankodnak: Vajon mifélék, akik ilyen nagy zajt csapnak?
Fini elhatározza, hogy kideríti, és ezért becsönget a szomszéd ajtón, ahova egy elefántcsalád költözött…
Bájos mese a toleranciáról, befogadásról és a gyermeki kedvességről. A nem szokványos szomszédokkal teletűzdelt történet rávezeti a legkisebbeket arra, hogy hogyan kell elfogadni másokat.
Az első pici tejfog, az első önálló lépések, az első szülinapi gyertya elfújása...
Ezekre a nagy pillanatokra minden szülő emlékszik. Az Életem első könyvét lapozgatva pedig beszélgethetünk róla, hogy milyen volt, amikor ő is kiprüszkölte az almapépet, és amikor tetőtől talpig csokitortás lett.
És titokban mosolyogva gondolhatunk vissza, hogy azért egy kis szülői segítség is kellett annak a gyertyának az elfújásához...
De milyen jó is - ezekre gondolni, amikor már minden vicces, bosszantó és legfőképp: meghatározó pillanaton túlvagyunk!
Vagy amikor még mindezek előttünk állunk. Nagy kaland lesz!
Lackfi János hatgyermekes édesapaként és Agócs Írisz kisgyermekes anyukaként most ezt meséli el nekünk nagy-nagy rutinnal és elképesztő humorral.
A kicsi Ella messze északon él, egy hegyi falucskában, ahol mindig fehér hó borítja a házak piros tetejét.
Közeleg a Karácsony, a kislány családja feldíszíti a házat, ám Ella szomorú, úgy érzi, az ünnep varázsa eltűnt. Elérkezik a Szenteste, és miközben mindenki vidáman készülődik, a kislány kisurran a kertbe...
Mese az emberek teremtéséről, akik elsőre kissé unalmasra sikeredtek. Még szerencse, hogy nem fogyott ki teljesen a festékes tégely…
A Tolerancia-sorozat történetei az emberiség születéséről, a hovatartozásról, az emberiség sokszínűségéről, a másságban rejlő értékekről, és ezek elfogadásáról szólnak. Mindezt pedig mesei környezetben, klasszikus motívumokkal az Óperencián is túlteszik. Ovisoknak és kisiskolásoknak is tanulságos történet.
Semmiképp sem ajánljuk ezt a könyvet azoknak, akik feltétlenül szeretnének választ kapni a következő kérdésekre:
• Eljut-e az esőkabátos kisfiú a Kányaháj-szigetekre?
• Mit keres egy finn punkzenész a 19. emeleten?
•Mi történik a Kiskalapúak Hetvenharmadik Világtalálkozóján?
• Segít-e a liftezés az álmatlan krokodilokon?
Továbbá azokat is óva intjük ettől a könyvtől, akik:
• nem szeretnek liftezni,
• sosem utaznának együtt háromszemű varázslókkal,
• úgy gondolják, hogy a zöldbab egy étel.
Ajánljuk viszont mindazoknak, akik:
• unják az óvodai csendespihenőket,
• a plafont bámulják, és kalandos életről álmodoznak,
• nagy korukban szeretnének liftkezelők lenni,
• bármikor felhőtaxiznának egyet a város felett,
• szívesen töltik idejüket különös szereplőktől hemzsegő képek nézegetésével,
• elmúltak már ötévesek, de még nem töltötték be a százat.
Nekik azt tanácsoljuk, hogy semmiképp se hagyják ki Dániel András új, különös ötletekkel teli képeskönyvét!
Dániel András megint előrukkolt egy zseniális történettel. És már megint valami új műfajt teremtett. Igazán nem lehet semmihez sem hasonlítani a Le Pattant hotelben liftesfiúnak állt ovis történetét, akinek zöldbab volt a jele, aztán egy szép napon csak úgy fogta magát és lelépett. Ráadásul ebben a könyvben végre kiderül, hogy mi van a lift alatt, felett vagy mellett!
Humorral átitatott, csupa szív képeskönyv Pöttről, az őskori gyerekről, egy mamutról és egy ősrégi értékről: a barátságról.
Dániel András író-illusztrátor fordítóként remekel – őskölök nyelvet ölt.
A gyerekszáj már az őskorban is mosolyogtató furaságait Pött történeteiben élvezhetjük. Az Ez Pött (az őskölök) egy három részes könyvsorozat első kötete.
A sorozat kötetiben Sün Tádé, Egér Misi, Nyúl Beni és barátaik történeteit ismerhetjük meg, akik egy varázslatos, békés vidéken éldegélnek.
A titkok völgye című kötetben egy beteg kislány, Nyúl Panni betegségének keresik az ellenszerét, egy különleges gyógynövényt. A csempészek című mesében pedig Borz bácsinak segítenek egy tolvaj nyomait keresni.
A kalandos történetekben a barátok mindig kitartanak egymás mellett, és persze minden jó, ha a vége jó....
A Foxwoodi mesék sorozat Cynthia Paterson és férje, a fantasztikusan tehetséges illusztrátor Brian Paterson hétkötetes mesekönyv-sorozata, melyet magyar nyelven a General Press Kiadó jelentet meg.
Patersonék Foxwoodi meséi ma már igazi kortárs klasszikusnak számítanak, igazi ágybabújós, esti mesék.
Franklin tud kettesével számolni és be tudja kötni a cipőfűzőjét. Barátaival együtt megtanulja, hogyan illeszkedjen be a világba.
Mint a legtöbb gyerek, Franklin is a hibáiból tanul. Ha füllent vagy eltéved, vagy a cselekmények elhatalmasodnak rajta, általában megtalálja a megoldást...
Furda borz előbb részecskegyorsítót, majd részecskelassítót épít
2019.09.18. 01:14
5-8 éveseknek
Írta: Petr Stančík
Illusztrálta: Lucie Dvořáková
Fordította: Hanzelik Gábor
Kiadó: Csirimojó, 2018
Oldalszám: 32
Petr Stančík sorozatának első részében a Gyertyánoserdőben élő Furda borz előbb részecskegyorsítót, majd részecselassítót épít, amiben segítségére van szuperokos bagolybarátnéja, Sztánya. A szerkezetbe azonban véletlenül belemászik egy csiga, ami egy sor vicces eseményhez vezet.
A felettébb szórakoztató és izgalmas meséből az is kiderül, hogy a testi hátránnyal induló, lufissszékes kis bagoly is értékes tagja lehet a közösségnek. Mindezek mellett pedig a gyerekek körében nem feltétlenül közkedvelt fizikát is közelebb hozza a kis olvasókhoz.
A kötetet Lucie Dvořáková karizmatikus illusztrációi díszítik.