Pauli sorozat
2016.12.30. 22:48
Írta: Brigitte Weninger
Fordította: Szigethy Katalin
Illusztrálta: Eve Tharlet
Kiadó: Naphegy, 2007
Oldalszám: 26
1. Rosszcsont Pauli
Pauli, a kis nyuszi rendszeresen borsot tör a testvérei és szülei orra alá. Nem akar ő rosszat soha, egyszerűen csak mindig minden véletlenül úgy alakul, hogy megbántja őket. Húgocskájának összetöri a tobozállatkáit, Manninak, a bátyjának meg romba dönti a kunyhóját.
Miután a testvérei kikelnek magukból, Pauli is belátja, hogy szeleburdisága bizony sok bajt okoz másoknak, ezért annak rendje és módja szerint mindent szépen rendbe hoz. A kedves, kisgyerekeknek szóló történetet bájos, színes rajzok illusztrálják.
|
Pauli, a rosszcsont kölyöknyuszi folyton összetűzésbe kerül szüleivel és testvéreivel, mivel bár nem szándékosan, de mindig rossz fát tesz a tűzre. A mese végén azonban szerencsére kiderül, hogy a csínytevéseket általában jóvá lehet tenni.
A gyerekek boldogan azonosulnak Paulival, így a mesélés kiváló alkalmat ad arra, hogy gyermekünkkel felidézzük a vele megtörtént, hasonló élethelyzeteket. Emlékezve az olvasottakra a gyerekek talán jobban megértik a felnőttek világát.
Paulival, a sorozat további köteteiben is, csupa olyasmi történik, ami minden kisgyerek életében előfordul. Ki kell békülnie legjobb barátjával, akivel éppen halálosan összeveszett, le kell küzdenie a félelmét, amikor este először marad otthon szülei nélkül, vagy el kell fogadnia, hogy az újszülött nyuszi-testvér mindegyikük életét megváltoztatja.
A bájos történeteket Eva Tharlet meleg, békés hangulatú illusztrációi kísérik. A rajzok forma- és színvilága a legárnyaltabb érzelmeket is mesterien ábrázolja.
A könyv német nyelvű, 1996-os első megjelenése óta hét kiadást ért meg. A további kötetek várhatóan félévente követik egymást.
2. Pauli, gyere haza
|
Már mindenki tudja, milyen kelekótya Pauli, a rosszcsont nyuszigyerek, aki szeleburdi ugrándozásával folyton csak bajt okoz. Amikor mama törött tányér cserepeire bukkan a konyhában, az egész család rögtön Paulira gyanakszik. Ám ezúttal tévednek: kivételesen nem ő a tettes. Valaki más hibája miatt kikapni pedig igazán fájdalmas dolog!
Pauli elkeseredésében merészen úgy dönt, hogy világgá megy …
A mese végén azonban szerencsére kiderül, hogy a csínytevéseket általában jóvá lehet tenni. Eva Tharlet békés hangulatú illusztrációinak forma- és színvilága a szereplők legárnyaltabb érzelmeit is mesterien ábrázolja.
A Naphegy kiadó Művészi mesekönyvek sorozatának egyik legkedvesebb alsorozata a Pauli történetek. E bájos akvarellrajzokkal illusztrált, visszafogottan didaktikus mesék főszereplője egy népes nyúlcsalád legkisebb, legkedvesebb tagja – egy olyan nyúlcsaládé, ahol mindig történik valami: valaki folyton lever, leránt vagy földönt valamit, megorrol valakire, beárul valakit, vagy füllent valakinek; de nyúlmama szerencsére mindig kéznél van, hogy bosszankodjon vagy büntessen, megbocsásson vagy igazságot tegyen, ahogy a helyzet épp kívánja.
És Pauli, a melegszívű ám némiképp hebehurgya süvölvénynyúl mélyen átéli ezeket a valóban minden kisgyerek számára életbevágóan fontos kalandokat, és végső soron mindig a konfliktusok fő forrása, a család segíti át a konfliktusokon.
|
|