Klasszikus: 200 ezópusi mese - Meséljünk együtt!
2018.03.23. 10:46
Összeállította: Vic Parker
Fordította: Varga Csaba Béla
Kiadó: Ventus Libro, 2014
Oldalszám: 512
Tipográfia/tartalom
- nagybetűs szedés, rövid, 2 oldalas illusztrált mesék
- 2. évfolyam részére
Az ókori mesemondó történeteit időtlen idők óta olvassák és mesélik a gyerekeknek szerte a világban: ki ne ismerné a kitartó teknős és a hencegő nyúl vagy az apa, a fia és a szamár esetét. Az életörömöt sugárzó képek megelevenítik a tanulságos meséket, amelyeknek szereplői máig megőrizték jellegzetes humorukat
Előszó
Ezópus rabszolga volt az ókori Görögországban, szabadságát csattanóval záruló meséinek köszönhette. E kötetben olyan tanmeséket szedtük csokorba, melyeket nagy valószínûséggel ô írt.
A tanmesék olyan rövid történetek, melyek valamilyen fontos, tanulságos dolgot akarnak közölni az olvasóval, a hallgatóval. Bár Ezópus meséi több mint kétezer-ötszáz évesek, szereplôik és a humoruk még ma is eleven, élettel teli. Mindenki elégedett mosollyal figyeli, ahogy a lassú, de kitartó teknôs legyôzi a hencegô nyulat. Senki sem képes visszafogni a nevetést, amikor a ravaszdi róka elnyeri méltó bütetését, amiért korábban csúnyán megtréfálta a gólyát.
|
Minden mese végén ott találjuk a tanulságot. Egyértelmûen kiderül, milyen hibát követett el a fiú, aki túl gyakran kiáltott farkast, de az is, hogyan jött rá a mezei egér arra, hogy az ô otthona biztonságos és boldog kis hely. Ezópus több mint ötszáznyolcvan tanmesét írt. Könyvünk lapjain megelevenedik közülük a kétszáz legkedveltebb történet. Az állatok alakjában kifigurázott emberi hibák felhívják a figyelmet gyarlóságainkra, és nemcsak elgondolkoztatnak, hanem szórakoztatnak is.
|
|