TOLERANCIA : Napos mesék - Ismerj meg és fogadj el! Meseantológia |
Napos mesék - Ismerj meg és fogadj el! Meseantológia
Illusztrálta:
Molnár Jacqueline, Farkas Róbert, Szottfried Zsófia, Novák Natália, Tama Zétény, Szűcs István, Abai Anita, Bayer Beatrix, Dávid Orsolya, Gyetvai Gellért, Pártos Eszter, Ács Ibolya, Németh Sebestyén, Kocsis Kornélia, Major Gabriella, Gáspár Sára
Kiadó: Katica-Műhely, 2017
Oldalszám: 176
Az „Ismerj meg és fogadj el!” meseíró pályázat legjobb meséinek válogatását tartja kezében a kedves olvasó. Szerzői többek között Lackfi János, illetve dr. Szigeti Jenő, továbbá számos tehetséges fogyatékkal élő, illetve gyerek is hozzájárult művével a könyv megszületéséhez.
Hogyan válhat előnyünkre valami, amit mások mind hiányosságnak látnak?
Miként találhatunk igaz barátokra?
|
Harminc szívmelengető, hol fergetegesen kalandos, hol elgondolkodtató, hol vidám, hol megható történetet nyújtunk át az olvasóknak e mesekönyvvel, kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Meséket, amelyeket olvasva együtt izgulunk a legkülönfélébb hősökkel, manókkal, tündérekkel, királyfiakkal és királylányokkal. Történeteket, amelyeknek végére érve egy dolog biztosan kiderül, hogy a legnagyobb kincs a szeretet.
Tartalma:
Lackfi János: Bándi Bandi becsobban, avagy hogyan ússzunk szárazon
Ó.Kovács Ibolya: A megmentő
Török Zsanett: Annabell
Novák Natália: Jössz, Klurp?
Anitics Emese: A szeretet csodája
Mézes Judit: Az első hópihe kívánsága
Bódai-Soós Judit: Udvari bajnokok
Gáspár Sára: Kacagó kék
Horváth Gábor: A tarkabarka kisautó
Kruppa Éva: Mackó kertje – mese az autizmusról
Pártos Eszter: Nándi bábjai
Bábel Antónia: Pamacs
Major Gabriella: Én vagyok a rosszabb
Papp Eszter: Csőrike, a hallássérült kacsacsőrű emlős
Harka Sára: Parenyica
Häger Nikolett: Molly, a manólány
Kondra Katalin: Tamás bácsi csodafarmja
dr. Szigeti Jenő: Tücsök Tóni története
Abai Anita: Steven és Juanita kalandjai
A Down Alapítvány 1. sz. Átmeneti és Napközi Otthonának lakói és gondozói: Különös utazás
Petrilla Réka Édua: Erdei igaz mese
Koncz Erika: A látszat csal
dr. Ozvári-Lukács Réka: Győző királyfi és barátai
Ács Ibolya: Bicebóca, sete-suta Sára
Tóth Jázmin: A zeneművész vakond
Ledniczky Miklós Jánosné: Hogyan találta meg Berci újra az élete értelmét?
Kiskartali Judit: Kormos
Dragonyáné Baráz Adrienne: Amálka és a nevető csillagok
Huri Valéria: „Gyógypuszi”
Szabadi Szilvia: Egy cseppből tenger
Hechlovszky Krisztina
Azt gondolom, a mai világból leginkább a tolerancia hiányzik!
Miért is fontos ez? Mi közöm hozzá? Hiszen sokkal könnyebb elfordulni, ha nem olyan a másik, mint mi. Sokkal könnyebb kirekeszteni, mint befogadni. Sokkal könnyebb azt gondolni, hogy mi különbek vagyunk, mint ők! És sokkal könnyebb csak magunkkal törődni.
Pedig az, aki elfordul, az aki nem fogadja el a másikat, nagyon sokat veszít. Olyan értékeket, olyan gondolkodásmódokat, melyeket máshogy nem kaphat meg, csak ha elfogadja a másként élőket, a másként kinézőket.
És, valóban ők a mások? Hiszen mi is mások vagyunk! A szőkék között, a barna is más! Mi sem vagyunk olyanok, mint a többiek. Mégis elvárjuk, hogy elfogadjanak minket.
Először is a gyermekeinknek kellene megtanítani, hogy fogadja el önmagát, és másokat is a gyengeségeivel, a hibáival, a barnaságával együtt. Minél elfogadóbb valaki, annál boldogabb életet élhet, hiszen sokkal több mindenben különbözünk, mint amiben hasonlítunk. De, a legfontosabb az elfogadáshoz, megismerni a másikat!
Bizony, ez nem egyszerű. De, most megjelent egy könyv, ami sokat segíthet, hogy a gyermekeink egy jobb világban nőjön fel! Nem csak fogyatékkal élőknek!
Novák Natália - A mesém címe: “Jössz, Klurp?"
Egy tündérről szól, akinek az élete azonban nem egy tündérmese, mert ő szárny nélkül született. A többiek ezért lenézik, kinevetik, csúfolják, elhúzódnak tőle, mintha fertőzne. Végül mégis ő lesz a megmentő, de hogy hogyan, azt már olvassátok el a könyvben.
Hiányosság mindegyikünkben van. Kiben ez, kiben az. Szárnya például egyikünknek sincs. Viszont a testi hibáknál sokkal nagyobb baj az, ha valakiből hiányzik a bátorság és a szív. Talán azoknak a gyerekeknek, akik ezeket a meséket hallgatják, olvassák, helyén lesz a szívük.
A három képet magam készítettem Klurp meséjéhez, és ezután az az öröm ért, hogy felkértek még több mese illusztrálására. Személyes kedvencem Parenyica, a háromlábú kisegér története, aki megtanítja, hogy a korlátok sokszor bennünk vannak, magunk zárjuk ki saját magunkat a játékból.
Forrás: kampokezblog.wordpress.com
|
|