Boribon, hogy vagy? Beszélgetős kártyajáték 3 az 1-ben
2018.09.22. 14:17
2-6 éveseknek
Kiadó: Pozsonyi Pagony
Megjelenés ideje: 2018. augusztus 30.
Nehezen meséli el bölcsis, ovis gyereked, hogy hogyan telt a nap? Nem tudja elmondani, mit történt vele, mit érez és mire vágyik?
Ez a játék segít ebben! Boribonnal, a legkisebbek kedvencével a kicsik megtanulhatják felismerni és megnevezni az érzéseiket. A mesekártyák segítségével megbeszélhetitek, hogy mi történt vele aznap, a kívánságkártyákon pedig meg tudja mutatni, mire vágyik legjobban: egy nagy ölelésre, egy kis játékra vagy finom ennivalóra.
Empátiás készséget fejlesztő játék a legkisebbeknek.
|
A Pagony játékkínálata két szuper társassal bővült! Fejleszd a beszédkészségedet és az érzelmi intelligenciádat Boribonnal.
Akik játszottak már valaha a Pagony Kiadó saját játékaival, azok tapasztalhatták, hogy egy doboz játék, legyen az kártya vagy társas, általában több szabályt is tartalmaz. Éppen ezért jól kiaknázhatóak. Főszereplői jellemzően pagonyos mesehősök, így a legújabb társasokban is.
A Boribon, hogy vagy? című kártya egy beszélgetős játék, amely elsősorban az érzelmi intelligencia fejlesztésére szolgál, és a 2-6 éves korosztályt célozza meg.
A játéknak a segítségével azokat a gyerekeket is szóra bírhatjuk, akik kicsit nehézkesebben mesélnek a velük történt dolgokról, és nehezebben fejezik ki az érzéseiket. Borbon és Annipanni segítségével nevén nevezhetők az érzelmek, a hétköznapi cselekvések, de minden bizonnyal a nagy dumások is jól szórakoznak majd vele.
A játék első verziójában az arcocska kártyákkal játszva, mimikával kell leutánoznunk a kártyánkon található hangulatokat úgy, hogy a többiek felismerjék. Ezt egy memória játék belekeverésével is tovább bolondíthatjuk.
A második játék párokra fókuszál. Az egyik játékos húz egy mesekártyát, és választ hozzá egy arcocskakártyát. Elmeséli, hogy mi történik a kártyán, majd hozzáfűzi, hogy mit érez közben Boribon. Ezután a másik játékos keres a kívánságkártyák között egy olyat, amivel ki tudja egészíteni a történetet. És hogy mindig jó legyen a vége, keres hozzá egy olyan arckártyát is, ami kifejezi a történet sikerességét. Nem kell nagyon bonyolult dolgokra gondolni.
A harmadik játékot az apukák és az anyukák fogják szeretni a legjobban, mert ez az a variáció, ami nem szól másról, mint az érzelmek kibeszéléséről történéseket és kívánságokat ábrázoló kártyák segítségével. Arról például, hogy mi történt az oviban, miért veszett össze a gyermek a kis barátjával, miért volt mérges az óvónéni, vagy egy-egy kép kapcsán olyan dolgok is megfogalmazódhatnak, amit amúgy nem is gondolnánk.
Mindezt Marék Veronika kedves rajzai segítségével, "barátok között" lehet kibeszélni.
Forrás: pagony.hu
|
|