Kismackó sorozat (3) Elég nagy vagyok már?
2018.01.10. 00:32
5-8 éveseknek
Kiadás éve: 2018
Oldalszám: 32
Mindenkinek ismerős probléma, amikor meg kell győznünk a gyerekünket arról, hogy valamit még nem csinálhat, mert még nem elég ügyes hozzá, vagy az túl veszélyes számára.
Ebben segít Kismackó legújabb története, amiben őt is néha túl kicsinek vagy túl nagynak tartják a szülei ahhoz, hogy egyedül használja a kést, vagy még mindig cumizzon, esetleg, hogy séta helyett babakocsiba üljön.
Az Akkor is szeretnél? és a Megérkezett! című könyvekhez hasonlóan a szerzőpáros itt is sok humorral veszi végig ennek a korszaknak a nehézségeit, mi pedig Szabó T. Anna és fia, Dragomán Pali remek fordításában olvashatjuk gyerekünkkel az ölünkben.
|
Grozdits Hahó
A kevés néha több a soknál!
Leblanc által megírt, Eve Tharlet által megrajzolt, Szabó T. Anna és Dragomán Pali által lefordított, Manó Könyvek által kiadott és általam elolvasott Kismackó-történetek egy egészen más, fentebb nem említett kategóriát képviselnek. Az első kötet kapcsán jeleztük, hogy olyan könyvről van szó, mely emlékként biztosan túlnyúlik a gyermekkoron. Kellemes, otthonos, biztonságos emlékként. Olyasmiként, ami mosolyt csal az emlékező felnőtt arcára. Olyasmiként, amit szívesen vesz majd elő a mostani gyerek (jövőbeli szülő) a majdani gyermeke kedvéért.
Így volt ez az első kötettel, a másodikkal, és van most, a harmadikkal is. Pedig a könyv szövege kevesebb betűt tartalmaz, mint ez a cikk eddig a pontig. Mégis fontos, mégis pontos… mert Kismackó megint olyan kérdésekkel szembesül, amivel minden gyermek: Mi az, amit még nem tehetek? Mi az, amit már nem tehetek?
Cumisüveg, kés-villa, autóvezetés… Ehhez túl kicsi/nagy vagy!
„Kismackó nagyon haragos.
Bármit csinál, a szülei túl kicsinek vagy túl nagynak tartják hozzá. Ebből aztán elege van!”
Nincs olyan, aki gyerekként ne találkozott volna ezzel az érzéssel, s nincs olyan, aki szülőként ne érezne együtt az ilyesféle problémán bájosan – de tök komolyan! – kesergő gyermekkel.
Mit lehet tenni ilyen esetekben gyermekként? S miként segíthetünk szülőként?
Kismackó magától rájön, és rá is mutat arra, hogy ez nem egy múlandó állapot, és ennek a felismerésétől könnyebben viselhető, sőt mókás lesz/lehet az egész probléma (az egész világ).
Több tanulsága van ennek a néhány oldalnak, mint pszichológiai segítőkönyvek oldalezreinek, s az sem véletlen, hogy a szöveg nem sajtcetlin jelent meg, hanem szépen illusztrált, órákig böngészhető képektől hemzsegő – de mégis kellemesen szellős – kötetben.
Forrás: librarius.hu
(4) Oviba megyek>>
SOROZATOK AZ ELSŐ HAT ÉVBEN
SOROZATOK 6-10 ÉVESEKNEK |
|