Részlet a mesekönyvből
Sziasztok!
A kis béka kalandjai és csínytevései az óvodában folytatódnak, ahol új barátok, kalandok és persze kihívások is várják.
A következő mesékből megtudhatjátok, hogyan boldogul új környezetében anyukája nélkül. Kik lesznek a csoporttársai. Hogyan tudja megvédeni magát és kis barátját a rosszcsont kölykökkel szemben. Milyen játékkal szeretteti meg vele az óvó néni a rajzolást és festést. Hogy lesz ő a legügyesebb rendrakó és a nyertes csapat kapitánya.
Tartsatok Dezsővel és barátaival!
Rendrakás
A sok játék után általában már nem jut energia a rendrakásra, hiszen az nagyon fárasztó feladat. Így voltak ezzel Dezső és barátai is. Rendszeresen hanyagolták az összepakolást. Szegény Medve néni sokszor egyedül rakta helyére a szétdobált játékokat, kiborított dobozokat. Egyik nap végén úgy döntött, megleckézteti a kölyköket, és mindent szerteszét hagyott a csoportszobában.
A lányok a konyhában próbáltak ebédet főzni, de hiányzott a fakanál, eltűnt a fazék fedője, és a zöldségek is szanaszét hevertek. Sorban mentek oda Medve nénihez, hogy segítsen nekik megkeresni ezt vagy azt. Egyszer csak felkiáltott:
– Gyerekek, mit szólnátok hozzá, ha pakolóversenyt rendeznénk. Aki a legtöbb játékot rakja a helyére,azé lesz a nap legügyesebb rendrakója kitűző, és választhat egy mesét.
A kölykök, mint a szorgos hangyák egy pillanat alatt összepakoltak. Előkerült a piros busz, helyére kerültek a sínek, meglett a fakanál, a fedő és a zöldségek is.
– Látjátok! Sokkal egyszerűbb rögtön mindent a helyére tenni, mint játék helyett keresgéléssel tölteni az időt. A nap győztese pedig Dezső! Ő kapja a kitűzőt és a lehetőséget a mai mese kiválasztására. Tapsoljuk meg!
A kis béka büszkén feszített a mellkasán virító elismeréssel, és izgatottan várta kedvenc autós történetét.
Ismerjétek meg a Béka Mesék szerzőjét, Sirok Esztert!
"Sirok Eszter vagyok, 36 éves közgazdász, két kisfiú édesanyja, és a Dezső-könyvek szerzője, illusztrátora és szerkesztője.
Egy délutáni altatás során lettem gyerekkönyv szerző, amikor kedvenc plüssbékánkkal bábozva észrevettem, hogy kisfiam Dezsőnek olyan titkokat, érzéseket is elárul, amiket nekünk nem. Altatni ugyan akkor sem sikerült, de még aznap elhatároztam, hogy mindazokat a hétköznapi helyzeteket, nehézségeket, amelyek nálunk és más kisgyermekes családok életében is jelen vannak, feldolgozom egy kis béka kalandjain keresztül. Így született mese a cumizásról, az evésről, alvásról, időhúzásról, a játszótéri balhékról, a rombolásról, hangoskodásról és a sötéttől való félelemről.
Az illusztrációk terén élethű, szerethető állatfigurákat igyekszem megjeleníteni, torz alakokból úgyis túlkínálat van.
Az első kötet lelkes fogadtatásán felbuzdulva Dezső kalandjait az ovis beilleszkedés kihívásaival folytattam."