Danny mesél - Ez nem az apu hangja!
2016.05.05. 23:40
5 éves kortól
Illusztrálta: Máray Mariann
Kiadó: Betűtészta Kiadó Kft
Oldalszám: 94
Danny Bain az Egyesült Államokban született. 2010-ben teljesen véletlenül érkezett Magyarországra. Budapestre azóta otthonaként tekint.
Afrikai történeteket mond el egyedi mesemondó stílusban, Ghánából hozott hangszerén kísérve. Leül egy kis sámlira, a gyerekek köré gyűlnek. Figyelnek rá, a történetre, a zenére, és várják, hogy bekapcsolódhassanak. Hogy együtt "lelelézzenek". Egy pillanat alatt közösséget teremt. Így röpül Dannyvel az idő az előadásokon.
Nagy örömömre szolgál, hogy ezeket a meséket otthon is olvashatják-hallgathatják a kicsik és mi, szülők is. Ezt az élményt teszik teljessé Máray Mariann illusztrációi, melyek egzotikus és mesés világot teremtenek a történetek köré." - Székely Andrea igazgató, Kabóca Bábszínház, Veszprém.
|
Afrikai mesék
A Betűtészta Kiadó nemrégiben adta ki a Danny mesél - Ez nem az apu hangja! című mesekönyvet, ami három történetet tartalmaz. Jár hozzá egy cd is, amin a szerző, az Egyesült Államokból származó, Danny Bain maga meséli és énekli, hangszeres kísérettel a történeteket. Különleges élmény!
Danny Bain 2010 óta él Magyarországon, afrikai történeket ír és mesél el gyermekeknek. Akik köré gyűlve, érdeklődve hallgatják az izgalmas sztorikat, amiket Danny egy hangszerrel, a gyil (ejtsd: dzsil) nevű fából készült, xilofonon kísér. Ez a nyugat-afrikai törzsek évszázadok óta ismert hangszere. Ennek a hangskálája öt hangból áll. A szerkezete nem bonyolult: 14 fatalp van egy fakereten 14 függő lopótök fölött, amiken apró, pókhálóval fedett lyukak találhatóak. Magát a szerkezetet antilop-, és kecskebőrből készült madzagok tartják össze. Amikor Danny a falapokat egy gumiabroncsból készült ütővel megszólaltatja, a lopótökből kiáramló levegő megrezegteti a pókhálót, ez adja a hangszer jellegzetes hangját.
|
|