Halálkomoly
2017.12.12. 04:33
Írta: Jónína Leósdóttir
Oldalszám: 232
A helyzet egyértelmű. Bárki is írta a verset, borzalmas lelkiállapotban van, talán már élni sem akar. Ez egy segélykiáltás! De vajon ki küldte?
Helga egy furcsa cetlit talál a konyhaasztalon, miután egy feladaton dolgoztak együtt az iskolai angolcsoporttal. A lapon egy elmondhatatlanul szomorú vers olvasható. A lány elindul, hogy felkutassa a szerzőjét, és megpróbáljon segíteni neki, ám a keresés jóval nehezebbnek bizonyul, mint várja.
Öten voltak nála azon az estén, és a lány hiába igyekszik, egyre kérdésesebb, melyikük írhatta a verset, az idő pedig vészesen fogy. A nyomozásba Helga fura ikertestvére és legjobb barátnője is bekapcsolódik, akiknek azonban egy egészen más természetű ügy alaposan elvonja a figyelmét.
A Halálkomoly egy humoros thriller halál komoly és halálosan komolytalan helyzetekről, amelyekkel előbb vagy utóbb mindenki találkozik…
|
Helga nem túl okos lány, és nem is túl jóindulatú. Azt mondja, nagyon aggódik az ismeretlen osztálytársért, aki egy kétségbeesett verset írt, de mintha csak unaloműzésből kezdene neki a nyomozásnak. Fel akarja ismerni azt, akinek segítségre van szüksége, de közben előítélettel közelíti meg az embereket.
A hozzá két legközelebb álló ember boldogságának is az útjába állna, és miközben félti édesapja egészségét, egész egyszerűen bolondnak tartja őt. Helga ellentmondásos viselkedése ellenére, és eltökélt szándékának hála, ha közvetve is, de sikerrel járnak, hiszen, ahogy az alcímben is olvashatjuk, „a barátság élet-halál kérdése” lehet. A megfelelő pillanatban a megfelelő szót mondani, vagy csak meghagyni egy telefonszámot, elegendő lehet ahhoz, hogy támogatást nyújtsunk valakinek, aki úgy érzi, minden összeomlott körülötte.
A szexualitás alig jelenik meg expliciten, a regény mégis rávilágít arra, hogy mekkora szerepe lehet az első szexuális élménynek egy ember életében – ha rosszul sül el, akár hosszútávú traumát is okozhat, ha nincs, aki segítsen feldolgozni.
A regény fontos üzenete, hogy figyeljünk oda egymásra, és merjünk közeledni a másikhoz, hiszen ezzel – ahogy a kötetben olvashatjuk – akár életet is menthetünk.
|
|