A meséből megtudjuk, hogy mit jelent a csőtörés fogalma, mi az oka és következménye (például csak áll az ember a zuhany alatt habosan, és nem jön a víz), s ezt hogyan kell kezelni, akár csak egy Mi micsoda vagy hasonló ismeretterjesztő könyvekben.
Hazaérve, Maszat újrajátssza a csőtörést a fürdőkádban, persze a maga szája íze szerint. Berg Judit ügyesen csempészi a történetbe ezt az eredeti és nagyon természetes tanulási módszert.
A mesében nagyon jó elegyet kapunk az ismeretekből és a meséből, mindez pedig egy esti mese hosszúságában. Így a történet többfunkciós: lehet meseként is olvasni, de lehet böngészni is a szakszerű rajzok és kommentárok segítségével.
MASZAT VÁSÁROL
A második mesében Maszat a vásárlás alaplépéseit tanulja meg (bevásárlókocsi, tej, tojás, kifli zacskóba, pultos néni, sorbaállás).
Maszat egyedül vásárol, ez biztosan a vágyott felnőtt lét egyik jellemzője, de azért előbújik a kisgyerek is, amint a cukrokhoz ér.
![](https://www.pagony.hu/resources/images/oj/i5/50/20021_6.jpg)
Maszat egyedül vásárol, ez biztosan a vágyott felnőtt lét egyik jellemzője, de azért előbújik a kisgyerek is, amint a cukrokhoz ér.
![](https://www.pagony.hu/resources/images/y1/dr/r0/20021_7.jpg) ![](https://www.pagony.hu/resources/images/c7/7a/0k/20021_8.jpg)
A történet tehát az édességek miatt megbokrosodó Maszatról szól, akit Hóchóc egy varázsszóval meggyógyít, azaz arra ösztönöz, hogy a bolt teljes édességkészletének felvásárlása helyett inkább készítsenek otthon együtt sütit, és hívják meg rá Sárit és Misit. (A klasszikus „nem vehetünk meg minden édességet” még nem elég!)
Mi is kell a sütemény elkészítéséhez?
Tej, tojás, liszt... És a végén még a barátainkat is meghívhatjuk!
A Maszat vásárol azzal a tanulsággal zárul, hogy nem lehet a boltban mindent megvásárolni, amire vágyunk.
Ha például édességet szeretnénk, inkább süssünk odahaza valami fínom süteményt, ahogy ezt Maszat is teszi.
|