Rosszcsont mesék 1-3
2018.09.04. 11:17
4-8 éveseknek
Írta: Malter György
Illusztrálta: Janka Tamara
Kiadó: Ciceró Könyvstúdió
Kiadás éve: 2012
Oldalszám: 48
Egy kis "rosszcsontkodás" mindenkiben benne van. És hogy mi történik, ha éppen egy szófogadatlan kisautóról, egy lusta kis teherautóról, egy hisztis buszról vagy éppen egy gyáva kis tűzoltóautóról van szó?
A nyolc különálló kedves meséből, amelynek főszereplői egytől-egyig ilyen rosszcsont, de mégis szeretni való járművek, mindez kiderül.
Egyet azért elárulhatunk: mint valamennyi igazi mesénél, a végén itt is mindig minden jóra fordul.
|
szilvamagolvas blogspot
A könyvben olvasható valamennyi mese okító és nevelő célzatossággal íródott, olyan kedvesen egyszerű és emberi jellemvonásokkal felruházott szereplőkkel, mint például egy kisautó, egy teherautó, egy busz, egy tűzoltóautó, egy markológép, egy mentőautó, egy helikopter és egy kismotor.
A könyvben nyolc történet található, amik nem túl hosszúak, de annál tanulságosabbak. A történetek segítségével a kis olvasók következtetéseket vonhatnak le saját magatartásukra vonatkozóan.
Ezek a történetek olyan élethelyzeteket mesélnek el, amik segítségével megismerhetik és meg is érthetik a kicsik - természetesen szülői segítséggel - az egyes viselkedésekre vonatkozó szabályokat és azok értelmét. Ott van például a szófogadatlan kisautó története, aki nem tartotta be a közlekedési szabályokat és baleset lett a vége. Vagy a hisztis kisbusz meséje - ami nálunk nagyon célba talált -, mivel ez a kisbusz egy "kis átalakítástól” annyira kétségbe volt esve, hogy végig ordított, miközben a szerelő bácsi szerelte. Persze mindez fájdalommentes volt a számára, amit a végén még ő is belátott. De ezeken kívül még számos rosszcsont mesével találkozhatunk a könyvben, mint például a lusta teherautóéval, a gyáva tűzoltóautóéval, a neveletlenek markológépével, a vakmerő helikopterével és a félénk mentőautóéval.
Nagyon tetszett, hogy a könyv szövege nem ragaszkodott egy merev sablonhoz, hanem mert játszani a színekkel és a betűvastagsággal, melyek segítségével sokkal élvezetesebbé és mozgalmasabbá váltak a történetek.
Őszintén megszerettük a Rosszcsont meséket, melyek hatására igen sűrűn hangzanak el itthon mostanság azok a mondatok, hogy "Emlékszel babám, hogy mi történt a szófogadatlan kisautóval?" vagy "Emlékszel babám a félénk tűzoltóautóra, akinek végül is sikerült legyőznie a félelmét? "
Malter György remek meséi, Janka Tamara és Neuburger-Kohánszky Kinga kedves és humoros illusztrációi segítségével a gyerkőcök játszva tanulhatnak és fejlődhetnek úgy, hogy szinte azt észre sem veszik.
2. Újabb rosszcsont mesék
Kiadás éve: 2012
Oldalszám: 64
Minden szülő tudja, hogy a gyermeki csínytevéseknek sosincs vége. Így ebben a kötetben is folytatódnak a kedves, de néha igencsak rosszcsont járművek történetei.
A nyolc új mese során megismerkedhetünk például a verekedős golyós-romboló autóval, a rendetlen bobcattel, a csaló daruval, az irigy motoros szánnal és még sok más szereplővel.
És bár a történetek során kis hőseink néha igencsak pórul járnak, nem kell félni, akárcsak az első kötet meséiben, a végén most is minden jóra fordul!
erika-sorolvaso blogspot
Az első kötetből már megismerhettük ezeket a rosszcsont járműveket, akik mindig valami rosszban törik a fejüket, de szerencsére ezek tanmesék, úgyhogy nem kell izgulni, hogy az amúgy sem alapjáraton működő gyermekek újabb ötlettel gazdagodnak, amit hasznosíthatnak is.
Csakúgy, mint az első részben, itt is nyolc történettel ismerkedhetünk meg, amelyben ezek az emberi tulajdonságokkal felruházott csalafinta járművek rosszalkodnak, de szerencsére mindig jó vége kerekedik ezeknek a csínytevéseknek, mindig megtanulják a leckét. Az adott élethelyzetekből nagyon kedvesen, bájosan tanítja a gyermekeket a könyv arra, hogy a cselekedeteiknek milyen következményei lehetnek.
Van benne verekedős golyós autó, csaló daru, rendetlenkedő bobcat, irigy motoros szán és még sorolhatnám, akik mind-mind a kisfiam szívéhez nőttek. Nem mondom, hogy lányoknak nem ajánlanám, de mivel fiús anyuka vagyok, és általában "sorstárs fiús anyukákat" látok kizárólag rostokolni munkagépek előtt, nekik feltétlenül javaslom a könyv beszerzését.
Mindenképpen szót érdemel ismét Neuburger-Kohánszky Kinga munkája, aki az illusztrációt végezte a könyvben. Rendkívül bájos rajzok, szép, változatos színekkel.
3. Rosszcsont mesék a házból
Kiadás éve: 2017
Oldalszám: 80
A nagy sikerű Rosszcsont mesék újabb folytatása ezúttal egy bolondos házban, egy vidám család körében játszódik, ahol veszekedős képek, egy félős lámpa, a csúszós lépcső, az elkalandozó könyv, az aludni nem akaró párna vagy éppen a folyton vitatkozó kiscipők borítják fel a gyerekzsivajtól egyébként is hangos család életét.
A mesekönyv az író kislányának kérésére készült, aki szóvá tette, hogy a fiútestvéreinek az édesapa írt könyvet, de neki nem. Ezért nem járművek a könyv szereplői, hanem „lányosabb” dolgok: játékok, szemüveg, és egyéb, a házban megtalálható tárgyak.
moly.hu
Ebben a házban minden tárgy életre kel. Ez elég izgalmas, és persze ettől a feje tetejére áll az egyébként is izgő-mozgó, négy gyerekes család élete.
A mesék a következő forgatókönyvet követik: megjelenik egy új tárgy, ami először úgy viselkedik, ahogy az elvárható lenne, de aztán csinál valami "rosszcsontságot". A családi kupaktanács összeül, kérdőre vonják az érintettet. Mindig kiderül, hogy tulajdonképpen van valami probléma, amit a tárgy nem jól kommunikált (pl. unatkozott, félt). Átbeszélik a dolgot, és a tárgy megígéri, hogy többet ilyen nem fog előfordulni.
A négy gyerek is szülőként viselkedik, olyanokat mondanak, hogy
„Úgy bizony! Tisztelni kellene más munkáját!”
|
|