kello.hu
A Péceli Katica Könyv Műhely Stresszoldó mesék című sorozatában az Ünnepi Könyvhét alkalmából második mesekönyve jelenik meg Mézes Judit életmód-tanácsadó, bibliakutató és gyermekkönyvírónak. A kötetet ezúttal is Dávid Orsolya illusztrálta színes rajzaival.
A borítón látható házikóban a „gyógynövények tündére” lakik, aki felfedezi, mi a félelem elleni legjobb orvosság (Van főzet a félelemre?). Mert hát annyi mindentől félhet egy kisgyermek: az éjszaka árnyaitól, az ismeretlentől, az új kihívásoktól.
A szerző megtanítja a szülőket, nevelőket, hogyan bátorítsák őket? Hogyan önthetnek kis személyiségükbe egészséges önbizalmat ahhoz, hogy kibontakoztathassák képességeiket azáltal, hogy mernek velük élni. Ebben segítenek a természetből ellesett mesehősök: Gömbi, a gömbhal, Róka Regina, Őz Ödön, Makaó, a papagály(kapitány), Bors, a kisnyuszi, Nina és Nini, a kengurutestvérek vagy Cicamama, akik mindnyájan azt sugallják, hogy a szeretet révén mindenki megtalálhatja a helyét a félelmetes nagyvilágban.
A huszonkét mese között találhatunk olyant is, amely vigaszt nyújt a kicsiknek, ha megbántják vagy kudarcok érik őket, ha csalódnak vagy a veszteség fájdalmát nem tudják feldolgozni. A frusztrációk feldolgozásában is segítséget jelentenek ezek a történetek, lelki támaszt és útmutatást adva a továbblépéshez és az értékes, egészséges személyiséggé váláshoz. kello.hu
dianna76 - moly.hu
Mézes Judit meséivel úgy vagyok, hogy jó, ha vannak, mert segítenek a gyerekeknek bizonyos helyzetekben, de nem az én világom részei. Több fontos dolog szóba került a történetekben, mint a másság, félelem, testvérség, kitartás, alvási nehézségek, oltás.
Az alvónyuszis mese elkanyarodott a hit felé, és – habár hívő vagyok – nekem ez nem tetszett. Belekeverni imát, és Istent… Minek? Az oltástól való félelem köré épített történetben tetszett a hasonlat felállítása a benne lévő állatmesében, mely szerint el kell viselni egy pici fájdalmat, hogy elkerüljük a nagyobbat, a kínzót. A kengurus ikertesós mese nagyon cuki volt. Ami még tetszett, az a természeti jelenség megjelenítése, ahogy a folyóból a körforgás révén esőcsepp válik.
A mesék elején található pár tájékoztató sor arról, hogy mi a történet lényegi alapja, mire jó, milyen lelki problémában nyújthat segítséget.
Az illusztrációk kicsit olyanok voltak, mintha nem egy embertől származtak volna. Az emberábrázolás nem nyerte el a tetszésemet, ellenben az állatos képek szépek voltak. A könyv végén lévő öreg néni arca viszont felettébb élethű lett. A sárkány körül pedig a bogarak, ahogy tollasoznak, vagy éppen zenélnek… Hát azok nagyon cukik!
A cukinak szánt cicike, meg hasacska szerv becézésektől égnek állt a hajam! A cici már eleve a mell, vagy emlő becézése. Minek még fokozni?
|