Kavarjunk vihart!
2019.07.31. 02:08
Mitzi néni és a gyerekek Viharemberre bízták magukat, mert a fülledt melegben nem tudtak semmi mást csinálni a tunyuláson kívül.
A Viharembernek tudnia kellett, hogy az időjárás három alapeleme, a levegő, a víz és a hő keveredése adja az időjárást (plusz negyedikként a domborzat is belejátszik).
|
Ralphie Viharember elsőként a varászlatos iskolabusz szélkarját pörgette meg az időjárás más és más a helyétől függően, a szél, a víz és a hőmérséklet különféle keveredése különféle időjárást hoz létre.
A szelet a természetben a levegő és a hő keveredése idézi elő, a föld felmelegíti a levegőt és a meleg levegő felszáll. A felszálló meleg levegő helyét másik, alacsonyabb hőmérsékletű foglalja el. Ez a légmozgás idézi elő a szelet.
Miss Mitzi és a gyerekek megérezték a szél erejét, aztán átváltoztak apró vízszemekké.
A felhők apró vízcseppek millióiból állnak, ami jégkristályokká változtak, mások és egyediek. Amikor a jégkristályok összekapaszkodnak a felhőben és megnőnek, nagy lesz a súlyuk és esőcsepp formájában lehullanak.
A Viharember csinált felhőt, csinált esőt, de még nem csinálta meg a beígért égi háborút. Ralphie alaposan húzogatta a víz, hő és szél karokat.
A meleg, nyirkos meleg felszáll a hatalmas felfelé irányuló légáramlatban, a nedvesség a felfelé irányuló hideg légáramlatban felhővé tömörül és amikor már elég hideg van a nedvesség átváltozik jégkristályokká, aztán hópelyhekké, ha a hópelyhek már túl súlyosak akkor leesnek.
SHIKA-SHIKA BABUMM!
|
|