A mostanság születő magyar mesék világában úgy látszik a nagyvárosi kalandokba bonyolódó főhősöké lett a főszerep. Berg Judit aprócska babzsákszerű cicái lakótelepi homokozókban és a tömegközlekedési eszközökön randalíroznak, épp úgy, ahogy Czigány Zoltán Csoda és Kósza című meséjének lovacskái, de nagyvárosi lépcsőházak csodái közt cseperedik fel Nádori Lídia Jancsija is. A mostanában születő mesék figurái nagyvárosi zajok közé, zsúfolt utcák tárgyai mellé, fővárosi metrók és villamosok fedélzetére csöppennek.
Kedves kalandjaik a rohanó világ legújabb technikai találmányai között zajlanak. Mégis megtartanak valamit a legfontosabból: a gyermeklélek harmóniájából, hiszen minden zajos körülmény ellenére az otthont jelentő biztonságot és a feltétel nélküli szeretetet képviselik.
Berg Judit a Rumini sikere után újabb történetbe fogott. Cipelő cicák a városban címmel megjelent mesekönyve három aprócska gyöngyfarkú cicáról szól, akik széthajigálják gazdáik játékait, észrevétlenül megrágcsálják a gyerekek uzsonnáit, zoknifákat növesztenek, életre keltik a zebrákat, és az állatkerti oroszlánt is elvarázsolják. A tarka, varázsfarkú cicákat a felnőttek egyszerű játékoknak látják, csak a gyerekek veszik észre, hogy különleges lényekről van szó, akik megédesítik a hétköznapokat. Marci, Lili és Dóra tudják, hogy a játéknak tűnő mütyürök bizony mozgékony macskák. Ciró, Pepe és Lőri bekéredzkednek a gazdáik zsebeibe, ezért is hívják őket nevük kezdőbetűinek összevonásával Cipelő cicáknak. Zsebben utazva részesei lehetnek a nagyvárosi eseményeknek, ott lesznek még a kirakodó vásárban is, ahol hancúrozás helyett pityergő gyereket vigasztalnak.
A Pagony Kiadó már egy sor Berg Judit-mesekönyv kiadásában segédkezett, például a Mesék a Tejúton túlról, Tündér a biciklin vagy a Tündérváros is a kiadó gondozásában jelent meg, s mert az írónő történetei kelendőek a szülők körében, így a Cipelő cicák is a kedvező fogadtatásban bíznak.
Berg Judit Cipelő cicáit egyébként bárki életre keltheti. Ciró, Pepe és Lőri bármelyik ügyes anyuka, vagy nagymama keze által elkészíthető.
Agócs Írisz rajzain ugyanis a kis csibészek szándékosan úgy néznek ki, mintha filcből, vagy kimaradt anyagból tákolták volna őket össze.
Otthon pedig bárki elkészítheti a hozzájuk hasonló kabalafigurákat, hogy a kicsik maguk is betehessék zsebükbe a saját cicáikat.
A SOROZAT RÉSZLETES ISMERTETÉSE>>
|