Fésűs Éva újabb történetei a Kerekerdő szélére, a Meserétre hívnak benneteket. Oda, ahol a furfangos nyulak átjárnak a rókák eszén, ahol Tüske Böske, a sündisznó inkább hisz Rászedi Rókának, minthogy bízna a barátaiban.
A Meserét lakóitól megtanulhatjuk, hogyan segítsünk annak, aki bajba jutott – akármilyen is a viselkedése –, hogy a hazugság csak újabb hazugságot szül, és hogy mindenért meg kell dolgozni.
Mivel jutalmazta meg a jaguáristen a piaci macskát?
Hogyan szelídítette meg a szerelmes lány a vad halakat?
Mi a rizsszellem titka?
Miért van a rénszarvasoknak angyalszárnyhoz hasonló agancsuk?
Finy Petra hét földrész ősmeséit írta meg e kötetben.
A mítoszok világát idéző történetekben istenek, varázslók, tündérek, szerelmesek, különleges állatok mesélik és teremtik újra a világot - és teszik mindezt fanyar bűverővel.
Generációk nőttek fel a Futrinka utca kis lakóinak mindennapjait követve, nagymamák és unokáik kedvence még mindig Mazsola, Tádé, Kukori és Kotkoda, Frakk vagy épp Cicamica és Manócska. És mindenki tudja, hogy itt az ideje ágyba bújni, ha köpött a Tv Maci. De mennyi tudunk ezeknek a bájos szereplőknek a kitalálójáról?
Azt, hogy Bálint Ágnes szellemisége mennyire élő mai is, mi sem bizonyítja jobban, mint azok a mesék, amelyek bekerültek ebbe az antológiába. Olyan kiváló írók tisztelegnek Bálint Ágnes emléke előtt, mint Berg Judit, Lackfi János, Kertész Edina, Szabó T. Anna, Tamás Zsuzsa és Tóth Krisztina.
A történeteket Maros Krisztina gyönyörű illusztrációi kötik össze ebben a meseválogatásban.
Ebben a csodálatos mesekönyvben az olvasók újabb generációi találkozhatnak Wilhelm Hauff emlékezetes hőseivel.
A gólyává változott bagdadi kalifa és nagyvezíre ugyanúgy felejthetetlen alakjai Hauff történeteinek, mint az apró termetű, ám bátor és tisztességes kis Mukk vagy a rettenthetetlen Musztafa, aki számtalan kalandba keveredik, miközben húgát, Fatmét igyekszik kiszabadítani a rabságból.
A szerző csodálatos tájakra kalauzolja olvasóit, és fantasztikus hősöket vonultat fel meséiben, amelyek nemcsak szórakoztatnak, de komoly tanulságokkal is szolgálnak. A Wilhelm Hauff által teremtett mesevilágot káprázatos illusztrációk teszik elevenné.
24 és fél fejezet, egy mese és egy adventi nagy utazás, amellyel mindenki felkészülhet az ünnepre - mindezt nyújtja Alex T. Smith legújabb, gyönyörűen illusztrált könyve.
Fülöp, a kisegér feladata, hogy eljuttassa Olivér levelét a Mikulásnak, miközben küldetése alatt rengeteg izgalmas kalandot él át, és igaz barátokat is szerez.
Mint egy igazi adventi kalendáriummal, úgy számolhatunk vissza karácsonyig, és kipróbálhatjuk azt a sok kreatív ötletet, amelyekből minden napra kínál a könyv: írhatunk levelet a Mikulásnak, vagdalthúsos pitét, karácsonyi üdvözlőlapot, ajándékokat és díszeket is.
Fülöp történetével olyan szívmelengető karácsonyi mesét veszünk a kezünkbe, amely minden bizonnyal igazi családi hagyománnyá válik és minden évben újra előkerül majd.
Kötetünkben igyekeztünk összegyűjteni a legszebb magyar állatmeséket, melyekben az állatok emberi tulajdonsággal rendelkeznek, úgy gondolkodnak, beszélnek, cselekszenek, mint az emberek.
A magyar állatmesék legkedveltebb állatai a medve, a róka, a farkas, a sün, a kakas, a kutya, a macska, az egér, a ló, a nyúl és az oroszlán. Gyakran egymással rivalizálnak, egymással szembeállnak, főleg a róka a farkassal és a medvével. Vannak olyan állatmesék is, melyek az okokat és a miérteket kutatják, például a legősibb konfliktusok okát, amilyen a kutya és a macska, valamint a macska és az egér viszálykodása is. Ezekre többnyire félig tréfás magyarázatokat kapunk.
Az állatmeséken a gyerekek nem csak jól szórakoznak, hanem hasznos erények birtokába is kerülhetnek.
A "Magyar mesék" sorozatunk korábbi köteteihez hasonlóan ezt a mesekönyvünket is művészi értékű, hagyományőrző illusztrációkkal színesítettük.
A legszebb magyar tündérmesék
2017.11.18. 21:54
5-10 éveseknek
Illusztrálta: Fekete Szabolcs, Molnár Anita
Kiadó: Roland Toys, 2016
Oldalszám: 128
A páratlanul gazdag magyar népmesevilág egyik legnagyobb csoportja a tündérmeséké, azaz azoké a meséké, melyekben csodálatos események, varázslások játsszák az uralkodó szerepet. A tündérek mellett boszorkányok, sárkányok, beszélő állatok is megjelennek az Óperenciás-tengeren innen és túl.
Kötet igyekezett összegyűjteni a legszebb magyar tündérmeséket, melyekben a hősök egymásra találását nehézségek akadályozzák, de sorsuk szerencsésen alakul, és a történetek a boldogságukkal végződnek. Mert a mesékben bármi megtörténhet!
Torzsarágó, a szürke nyuszi akaratán kívül válik híressé, miután sem a medvétől, sem a tigristől, sem az oroszlántól nem ijedt meg. Csodálata addig tart, amíg valaki rá nem jön, hogy mitől lett ilyen bátor a kis nyuszi…
Mihail Pjackovszkij mesehősei – akárcsak az oktondi Torzsarágó – kedves, jóravaló állatok, akik sok mindent tanulnak meg a maguk vagy mások kárán. Hápisápit, a piszkos kiskacsát, Csahost, az éneklő kutyát, vagy a hiú pávát Vlagyimir Szutyejev rajzolta sok-sok évvel ezelőtt.
A Sün, akit meg lehetett simogatni című kötet ismert meséi közül most jó néhány új köntösben jelenik meg a legkisebbek örömére.
A könyvben sokszínű, gazdag mesevilág tárul fel. A megközelítőleg félszáz, nagyobbrészt rövid mese szereplői az állatvilág illusztris figurái.
Akad közöttük háziállat, a vizek lakói közül nem egy, továbbá rettenthetetlen erejű és bátorságú vadállat is szép számmal.
Többségükkel nem esnek meg rendkívüli, különleges kalandok, sokkal inkább mindennapi, apró események résztvevői. Hogy történetük mégis figyelemre méltó, az elsősorban annak köszönhető, hogy az állatok legtöbbször egy-egy emberi gyengeség, jellemhiba megtestesítői.
Osvát Erzsébet mesevilága olyan békésen hömpölygő folyam, amely vizét egyszerre nyeri az ősi magyar népmesék, a tradicionális fabulák és jelen korunk tapasztalatának forrásaiból.
A kis Bálint a televízióból értesül a királylányról, aki elfelejtett nevetni, és a tömlöcből egy titkos mozgólépcső repíti a trónterembe, ahol végül elnyeri választottja kezét.
A varjúvarázsló segítségével tulipánná váló nyírfácskákat a kis rigók hősiessége menti meg a virágok színpompás, ám rövidke életétől. A mezőn árválkodó madárijesztő pedig a gyermekeknek köszönhetően lesz hókirály, és vidám palotája a madarak téli menedéke. Csupa régi, jól ismert motívum, melyek mégis új köntösbe öltözve varázsolják el a gyermekeket és szüleiket egyaránt.
A jókedvű és izgalmas kalandok során bátorságról, testvéri szeretetről, önfeláldozásról és a jóság győzelméről mesél a szerző. E halhatatlan történetek az élet legfontosabb kérdéseiről szólnak - miközben kedves hőseikkel elbűvölik az olvasót.
A levéltetű elhiteti a kert lakóival, hogy a krumplibogár valójában elvarázsolt indiai tigris.
A hangyáknak istene van: barna színű, és bőg, mint a tehén.
A ravasz légy pedig egy mese segítségével szabadul ki a pók hálójából.
Aki egyszerre vágyik bűbájos és mókás állatok társaságára, vidám kalandokra, valamint filozófiai mélységű gondolatokra, olvassa Erwin Moser történeteit!
Titokmesék gyerekeknek és felnőtteknek, hogy minden egy kicsit könnyebb legyen. Egy sorozat, melyben nincsenek robotok és halálfejek, sem fegyverek, űrlények vagy topmodell kinézetű teremtmények. Nincs benne csúnya beszéd sem, és a bugyuta, értelmetlen, semmitmondó történések is kimaradtak.
Varázslatos mesevilág, mely szórakozás és hasznos segítség is egyben szülő és gyermek számára.
A rövid mesék szólnak többek között arról, ha a gyermeket kicsúfolják, ha fél a sötétben, ha verekszik vagy őt bántják.
Ha beteg lesz, barátkozni vagy békülni kell, netán elveszít valamit, vagy híján van az önbizalomnak.
A világ végétől kilenclépésnyire, de az is lehet, hogy tízre, egy aprócska erdő közepén négy testvér éldegélt: Tavasz, Nyár, Ősz és Tél. Egyszer réges-régen valami apróságon összekaptak, és egymás után útra keltek. Azóta vándorolnak a világban, s épp csak annyi időre találkoznak a kis házban, hogy elmeséljék egymásnak, mi mindent tapasztaltak.
Szerencsénkre Zelk Zoltán lejegyezte az évszakok huszonnégy meséjét. Szeretetteljes, belakható világukban a szemünk láttára születnek meg gyenge fűszálak és a hét napjai, a pipacs álmában pillangóként repked és dalra fakadnak a fák, az öreg tölgyet pedig századik születésnapja alkalmából felköszöntik a rajta fészkelő madarak.
A természet örök körforgásáról szóló rövid történeteket Nagy Norbert humoros rajzai keltik életre.
Ha nálatok is sokszor elhangzik nálatok is ez a mondat?
Kiss Judit Ágnes költő és meseíró lírai, de mégis humoros meséjében minden fejezet így kezdődik. Mert Kiki nem szeret kirándulni. És hogy anya mindig sokat dolgozik. És hogy a nagyi háza teli van pókokkal. És még annyi minden más is!
Még szerencse, hogy Keri, a varázslatos tündérkeresztanya csak pördül, fordul és dalolni kezd, és máris egy csapásra megoldja az összes gondot! Kiss Judit Ágnes költő és meseíró lírai, de mégis humoros mesevilágát Szulyovszky Sarolta különleges illusztrációi teszik teljessé.
Hogy miről szólnak a világ legrövidebb meséi? Hát hajóskapitányról meg királylányról, turmixgépről meg bankrablásról, kis Piroskáról meg egy gömbhalról, rántott húsról meg piaci légyről, senkiről meg mindenkiről, fületlen nyúlról meg nyúltalan fülről.
Vagy csak a fészkes nyavalyáról? Vagy a fészketlenről?
Ijjas Tamás és Lackfi János olyan irtó rövid, vicces meg szomorú meg szomorúvicces meséket írtak, melyeket az okos olvasók nyugodtan folytathatnak tovább, akár a világ végéig is, meg még egy nap...
A mesékből ismert királyok többsége bölcs és öreg uralkodó, aki biztos kézzel irányítja birodalmát.
Simon Réka Zsuzsanna királyai egészen mások, mindegyiküknek van valamilyen furcsa szokása, hóbortja.
Hallottatok már például a hiphiphurrá királyról? Na és arról a királyról, aki mindent kékre festetett? Ugye, hogy nem!
A kötetből megismerhetitek őket, sőt, azt is megtudhatjátok, hogy vajon talált-e megfelelő helyet rengeteg könyvének a könyvgyűjtő király, kivel csatázik az ellenség nélküli király, vagy kell-e spenótot ennie egy uralkodónak.
A tíz fordulatos, humoros mesét szeretettel ajánljuk az óvodás és kisiskolásoknak.
"Mi ketten" - mondja az öreg kisasszony az öreg autójának Mosonyi Aliz meséjében. - "Te meg én."
És a kötet egészét sem tudnánk ennél jobban jellemezni: az "autó és én".
Hiszen kortárs meseszerzőink legjobbjai Berg Judittól Lackfi Jánoson át Kiss Ottóig és Mosonyi Alizig autókról mesélnek.
A gyűjteményes kötetben szerepelnek játékautók, igazi autók, kukásautók, locsolóautók, érző és gondolkodó autók, öreg és megbízható autók, fiatal és szemtelen autók - egy a lényeg: minden mesében az AUTÓ áll a középpontban, és az autó nem szimplán használati tárgy, hanem társ, játékszer, rokon, barát, varázseszköz.
A kötet meséi:
Berg Judit: Hová tűnt a kistigris?
Nádori Lídia: Az óriás közbelép
Kocsis Péter: A Vakond autója
Lackfi János: A nagy autóbambulás, A nagy autómosás
Lőrincz Judit Lívia: Zápor Jóska
Czigány Zoltán: KUK–055 Nógrádi Gábor: Ne sírj, ne sírj kicsi kocsi!
Finy Petra: A jádeautó
Mosonyi Aliz: Autósmesék Békés Pál: Kocsi, a locsoló
Dragomán György: Mágnesjoghurt
Kiss Ottó: Ati és a holdvilág