Wéber Anikó meséjében Marci, a kicsit mufurc, visszahúzódó kisfiú az iskola első napján máris nagyon fontos feladatot kap: az ő felelőssége, hogy az 1.A-ban mindig jókedve legyen a gyerekeknek!
Ezért amikor a barátjának, Csengének elszökik a cicája, rögtön a segítségére siet.
Tarts te is Marcival, Csengével és a suli legvidámabb osztályával, és keressétek meg Masnit!
2. szint: Marci és a kincsesláda
Kiadás éve: 2018
Oldalszám: 48
Wéber Anikó meséjében Marci és Csenge megint nyomoznak:
valaki összetörte az osztálytársuk, Viki zenélő kincsesládáját.
Vajon ki lehetett és miért tette?
Hogyan vidíthatnák fel Vikit?
Tarts a legvidámabb osztállyal, és kiderül!
Tanulj olvasni a Most én olvasok!-sorozattal!
3. szint: Marci és a farsang
Kiadás éve: 2019. január
Oldalszám: 48
Wéber Anikó meséjében Marci és Bálint izgatottan készülnek az iskolai farsangra: alig tudják eldönteni, hogy minek öltözzenek, és persze a jelmezversenyt is nagyon szeretnék megnyerni! Azonban egy titokzatos robot is feltűnik a színen.
Természetesen a fiúk rögtön nekiindulnak kideríteni, ki lehet az...
Ki rejtőzik az álarc mögött?
Ismerd meg a Marci és a farsang című új könyvünket!
Közeledik a farsangi bulik időszaka, amit lelkesedéssel várnak kicsik és nagyok egyaránt. Sokszor még felnőtt fejjel is nagyon érdekes egy fiktív karakter, kedvenc színészünk vagy egy mitológiai alak bőrébe bújni, de a gyerekek számára mindez különösen izgalmas élmény. Felszabadító ereje mindkét esetben ugyanabban a pszichológiai jelenségben keresendő.De miben is rejlik a beöltözés pozitív hatása?
A gyerekek számára félelmeik artikulálása sokkal nagyobb kihívás, mint számunkra. Sokszor ütköznek nyelvi problémákba, vagy képtelenek megragadni a szorongás forrását, hiszen még nem tudják kellő alapossággal vizsgálni a saját érzéseiket. A jelmezek segítségével viszont más személyiségek karakterjegyeit vehetik magukra, így könnyebben küzdhetik le a félelmeiket. A jelmezválasztás sok mindent elárulhat a szülők számára is. Jellemzően a kicsik óriások szeretnének lenni, a félelemmel küzdők hősök, a bátortalan, háttérbe szorult gyerekek pedig erős állatkarakterek. Jelmezek, maszkok segítségével pedig nem csupán megtapasztalhatják a vágyott érzés, viselkedés felszabadító hatását, de arcuk elrejtésével bátorságot is kapnak mindahhoz, amit a való életben nem mernek megtenni. A maszk segítségével álarcba bújtathatjuk személyiségünket is, felvehetjük valaki másét. Természetesen nem szakadhatunk el önmagunktól teljesen, de éppen ebben rejlik a jelmezek felszabadító hatása.
Nem csupán emiatt érdemes különös figyelmet fordítani a farsangi időszakra! A gyerekek képzelőereje, mozgáskultúrája és számos kognitív képessége rengeteget fejlődik a szerepjáték által, ezek pedig elengedhetetlenek az egészséges személyiségfejlődéshez. Láthatjuk, hogy rengeteg pozitív hatása van a jelmezes buliknak, ezek közül a legfontosabb mégis a játék.
Miért fontos, hogy a gyerek minél többet játsszon, minél különfélébb helyzetekben?
A dán gyereknevelés módszere csak néhány éve vált ismertté hazánkban, de azóta egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Akik megismerkednek az alapjaival, látni fogják, hogy semmiféle eddig ismeretlen elméletről nincs szó, egyszerűen csak az empátiát, a gyerekszeretetet, az elfogadást, a csapatmunkát alkalmazzák módszeresen. A módszer egyik alappillére pedig a játék. Amikor a gyerekek játszanak, nem csupán a képzeletük fejlődik, hanem megfelelő irányítással toleranciát tanulnak, és elsajátíthatják a csapatjátékhoz elengedhetetlen képességeket is. Megtanulhatnak úgy játszani, hogy az minden résztvevő számára élvezetes legyen. A játék arra is jó, hogy megtanuljanak a másik emberhez alkalmazkodni, kezelni tudják a problémákat, és megvalósítani a céljaikat, különféle élethelyzetekbe való beilleszkedéssel.
Olyan könyvet keresel, ami meghozza a kedvet egy jelmezes bulihoz, és bemutatja, hogyan zajlik egy iskolai farsang? Válaszd a Most én olvasok!-sorozat legújabb kötetét, a Marci és a farsangot! Wéber Anikó első olvasóknak szánt könyvsorozatából már két kötetet ismerhettek, a Marci és a legvidámabb osztályt és a Marci és a kincsesládát. Wéber Anikó olvasást segítő, rövid fejezetes, nagybetűs könyvei egy mindig vidám kisfiú, Marci körül forognak, akivel az iskolai élet eseményeibe nyerhetnek betekintést a gyerekek. Ezúttal Marci iskolájában farsangi ünnepséget rendeznek. Nagy az izgalom, minden gyerek azon töri a fejét, minek is öltözzön. Van, aki balerina szeretne lenni, más huszár vagy tavi tündér, de akadnak egészen különleges jelmezötletek is: pl. cápa, lábbal a szájában (természetesen ez aratja a legnagyobb sikert). Marci nagyon bizonytalan abban, mi szeretne lenni. Legszívesebben oroszlán, szuperhős és hadvezér lenne egy személyben, de ez anyukája számára túl nagy szabászati kihívást jelent. Így hát az erős, bátor óriásmedve mellett dönt, amit legutóbb egy filmben látott.
Marci és barátai bevezetik a kicsiket a farsangi mulatságok jellegzetes iskolai eseményeibe, mint jelmezverseny, zene és tánc, finomságokkal megrakodott asztalok, közös ünneplés. De részesei lehetünk a gyerekek közötti örökös versengésnek is, valamint átélhetjük Marcival a jelmez és álarc mögé rejtőzés minden izgalmát és felszabadító erejét is. Marci nem csupán arra döbben rá, mennyi bátorsága van egy medve bőrében, de egy szerepcsere alkalmával azt is kipróbálhatja, milyen érzés az osztálytársa, Bálint helyzetében lenni a közösségben.
Az izgalmaknak még itt sincs vége! Marcival fényt deríthetsz egy rejtélyre is, ami egy titokzatos robotjelmezbe öltözött alak körül forog. A Marci és a farsangot ajánlom minden kisiskolásnak (főleg ha még bizonytalan, minek öltözzön), de óvodáskorú gyerekeknek felolvasásra is tökéletes. Könnyed, mégis izgalmas olvasmány az egyik legvarázslatosabb ünnepünkről.
konyvutca.hu
Ez a könyvecske a farsangi jelmezversenyre való készülődést, majd a farsangi mulatságot meséli el. Az első osztályosok, így Marci is részt vesz a jelmezversenyen, miután kitalálta, hogy milyen álruhát öltsön. A farsang izgalmas és mozgalmas volt, még egy rejtélyt is megoldottak a barátaival.
A történet egyszerű és ismerős lehet minden kisiskolás számára, a fejezetek rövidek, a mondatok már kicsit bővítettek és összetettek, a könyv elolvasása igazi sikerélmény lehet az olvasást kezdő szinten gyakorló gyerekeknek. Ez a könyv a négyszintes rendszerből a 3. szintet képviseli, 5-8 éveseknek ajánlja a kiadó.
"A farsang nagy lehetőség. Ilyenkor mindenki azzá válhat, amivé csak akar!
Ha valaki kicsi, beöltözhet óriásnak. Bárkiből lehet erős hadvezér,
furfangos kalózkapitány, híres szuperhős."
A könyvet Rátkai Kornél illusztrációi kísérik, kicsit retrós érzésem lett tőle, azt pedig szeretem.
4. szint: Marci a várkastélyban
Kiadás éve: 2019. október
Oldalszám: 48
A legvidámabb osztály kirándulni megy a kastélyba, ahol különböző feladatokat megoldva kell végigmenniük a termeken. Ám Marci, Bálint és Csenge elszakadnak a többiektől, és sokkal nehezebb rejtélyeket megoldva jutnak el a kijárathoz...
A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar "olvasni tanulok"-sorozatot építünk.
"Ahogy az idősebbeknek szóló regényeimben, úgy itt is egy igazi nyomozásba csöppennek a másodikos főszereplőim: egy várkastély kincseit kell megtalálniuk! Közben egy ennél is nagyobb feladat vár rájuk: megkeresni és megvigasztalni a többiek által kicsúfolt és kiközösített osztálytársukat. Vajon sikerül nekik?
Én bízom Marciban, aki az egyik legfiatalabb, de legkedvesebb szereplőm! Ajánlom a Marci a várkastélyban című könyvet minden alsó tagozatos kisdiáknak és a szüleiknek! Különösen azoknak, akik úgy szeretik a várkastélyokat, lovagokat, hercegnőket, meséket, sárkányokat, kincseket, mint én! Nagyon jó volt kitalálni egy saját várkastélyt, és természetesen sok személyes élményemet felhasználtam, hiszen gyakori „kastélylátogatók” vagyunk a családommal!" Wéber Anikó