Kalózok nyomában
2013.07.26. 01:00
- Írta: Emily Diamand
- Fordította: Görgey Etelka
- Kiadó: Agave Könyvek, 2009
- Oldalszám: 240
A 22. században Anglia nagy részét elöntötte a víz. A klímaváltozás miatt az angolok elvesztették a technológiájuk nagy részét, és szegénységben élnek. Eközben a továbbra is fejlett Skócia egyre erősebb lesz, tágítva határait, növelve hatalmát.
Ám a skótoknak és az angoloknak is fel kell venniük a küzdelmet a Kalózok Családjaival, amelynek tagjai a part menti településeket fosztogatják.
Lilly Melkun egy angol halászlány, aki éppen tengeri macskájával hajózik ki, amikor a vérszomjas kalózok megjelennek a falujában, és elrabolják a miniszterelnök lányát. A falut árulással vádolják, mire Lilly elindul, hogy megkeresse az elrabolt kislányt.
Kihajózik a haragos tengerre, és magával viszi a csodálatos, hihetetlen váltságdíjat, egy titokzatos beszélő ékszert, ami még a számítógépek korából származik, és nemcsak a kalózok fenik rá a fogukat – hanem mindenki más is.
Legfőbb üzenete nem az, hogy óvjuk meg a Földünket és kapcsoljuk le az elektromos cuccokat, ha épp nem használjuk őket, sokkal inkább az, amit ezernyi másik regényben megkapunk: a barátság, a szeretet, a bátorság fontossága, ereje. És ezeket ebben a történetben elsősorban is néhány gyerkőc képviseli, és nem a hataloméhes és/vagy ostoba felnőttek.
A 37 éves, kisgyermekes írónő eredeti foglalkozása a környezetvédelemhez kapcsolódik, így nem meglepő, hogy olyan történetet írt, ami a klímaváltozásról is szól. Helyesebben, ami egy olyan jövőben játszódik, amikor az emberiség megmaradt része már túl van mindazon katasztrófákon, amiket a klímaváltozás idéz elő…
Ez a regény nyerte a Chicken House (egy nagy angol ifjúsági és gyermekkönyv kiadó, amit a Harry Potter-szerző J. K. Rowlingot felfedező Barry Cunningham vezet) és a The Times közös gyermekregény-pályázatát 2008-ban, kétezer pályázó közül.
|